Grupa Buma. Biurowce gotowe na bezpieczny powrót pracowników

Czytaj dalej
Fot. Grupa BUMA
DMA

Grupa Buma. Biurowce gotowe na bezpieczny powrót pracowników

DMA

Przed nami kolejny etap rządowego odmrażania gospodarki. Po trudnych dla wszystkich tygodniach widać nadzieję na powrót do normalności. W ostatnich dniach obserwujemy stopniowe zwiększanie ilości pracowników w biurowcach. Wiele firm przechodzi na rotacyjny system pracy. Czy biura są już gotowe na powrót pracowników. Jakie zasady bezpieczeństwa będą w nich obowiązywały?

Grupa Buma z kamerami termowizyjnymi

Na bezpieczny powrót pracowników do biur gotowa jest już krakowska Grupa Buma. Jako właściciel kilku dużych kompleksów biurowych Buma wdrożyła szereg działań mających na celu odpowiedzialne korzystanie z przestrzeni wspólnych oraz zachowane odpowiednich wymogów sanitarnych, a tym samym odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Grupa Buma zakupiła m.in. kamery termowizyjne, za pomocą których wszyscy wchodzący do budynku mają możliwość sprawdzenia temperatury ciała. Pierwsze takie kamery zainstalowane są już w recepcjach budynków Wadowicka 3 i Dot Office G, a kolejne montowane będą w pozostałych biurowcach na życzenie najemców.

Grupa Buma zakupiła m.in. kamery termowizyjne, za pomocą których wszyscy wchodzący do budynku mają możliwość sprawdzenia temperatury ciała. Pierwsze
Grupa BUMA Przy wejściach do budynków zarówno w holach recepcyjnych jak i na poziomie garaży podziemnych umieszczone zostały bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk, a także maty do dezynfekcji obuwia. Dodatkowo na recepcjach dostępne są maseczki wielorazowego użytku oraz rękawiczki foliowe

Przy wejściach do budynków zarówno w holach recepcyjnych jak i na poziomie garaży podziemnych umieszczone zostały bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk, a także maty do dezynfekcji obuwia. Dodatkowo na recepcjach dostępne są maseczki wielorazowego użytku oraz rękawiczki foliowe.

Zwiększona została częstotliwość dezynfekcji części wspólnych, a na drzwiach w ciągach komunikacyjnych o największym natężeniu ruchu zamontowane zostały specjalne pochwyty umożliwiające ich otwarcie bez dotykania klamki.

Specjalne strefy bezpieczeństwa

Aby ograniczyć kontakt z innymi osobami w holach budynków wyznaczone zostały specjalne strefy do odbioru dostarczanych przez kurierów czy dostawców jedzenia przesyłek.

W poszczególnych strefach budynków jak hole recepcyjne i windowe, toalety wspólne, szatnie dla rowerzystów umieszczone zostały plakaty informacyjne oraz dodatkowe oznakowania stanowiące drogowskaz zachowania zgodnego z zasadami bezpieczeństwa pobytu na terenie biurowca oraz pomagające wszystkim użytkownikom w odpowiednim poruszaniu się po budynku. Zachęcają one m.in. do korzystania z klatek schodowych zamiast wind. Specjaliści z Grupy Buma przygotowali też Procedurę bezpiecznego przebywania osób na terenie budynków opracowaną w oparciu o zalecenia i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników kompleksów biurowych mają wysokiej klasy systemy klimatyzacji i wentylacji stosowane przez Grupę Buma. Zapewniają one ponad 30% więcej świeżego powietrza przypadającego na osobę w stosunku do obowiązujących norm. Wentylacja pomieszczeń odbywa się bez użycia systemu recyrkulacji powietrza, co wyklucza możliwość zmieszania się usuwanego powietrza ze świeżym, a przepływ powietrza odbywa się w kierunku od pomieszczeń „czystych” do „brudnych”. Stosowane urządzenia klimatyzacyjne systemu VRV pozwalają łatwo i szybko dostać się do wymienników i filtrów w celu ich dezynfekcji.

Sterowanie i monitorowanie wszystkich urządzeń z poziomu BMS umożliwia przeprowadzanie okresowych przegrzewów temperatury kiedy w budynkach nie ma pracowników np. w nocy, co pozwala na niszczenie drobnoustrojów. System BMS pozwala w dowolnym momencie wydłużyć czas pracy urządzeń, bez starty wydajności wentylacji aby zapewnić pełną wymianę powietrza, a co za tym idzie komfortowe i bezpieczne warunki pracownikom biurowców.

Należy też przypomnieć, że wszystkie biurowce Grupy Buma mają otwierane okna, co pozwala na częste przewietrzanie powierzchni biurowych i dodatkową wymianę powietrza.

Grupa Buma jest w stałym kontakcie z najemcami swoich kompleksów biurowych pozostając otwartą na wszelkie sugestie i propozycje dotyczące nowej rzeczywistości biurowej. Na zlecenie najemców wykonywane są dodatkowe działania jak ozonowanie powierzchni biurowych, zakup dodatkowych kamer termowizyjnych czy możliwość indywidualnego sterowania urządzeniami wentylacji i klimatyzacji.

Grupa Buma zakupiła m.in. kamery termowizyjne, za pomocą których wszyscy wchodzący do budynku mają możliwość sprawdzenia temperatury ciała. Pierwsze
Grupa BUMA W poszczególnych strefach budynków jak hole recepcyjne i windowe, toalety wspólne, szatnie dla rowerzystów umieszczone zostały plakaty informacyjne oraz dodatkowe oznakowania stanowiące drogowskaz zachowania zgodnego z zasadami bezpieczeństwa pobytu na terenie biurowca

At Office – idealne do tymczasowej pracy

Grupa Buma jest też operatorem elastycznych powierzchni biurowych At Office w Krakowie oraz we Wrocławiu, tj. wydzielonych biur w pełni wyposażonych w stanowiska do pracy typu plug & play wraz z częścią socjalną, oferowane do najmu krótkoterminowego.

Dzięki takiej propozycji najemcy biurowców Bumy mogą rozlokować swoich pracowników w biurach tymczasowych, zachowując odpowiednie odległości między nimi bez konieczności wprowadzania rotacyjnego systemu pracy. Skorzystanie z oferty At Office pozwoli również na ograniczenie kontaktu wydzielonych zespołów pracowników.

DMA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.