Grzegorz Nita usłyszał kolejne zarzuty prokuratorskie. Zaostrzono też środki zapobiegawcze

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Jarosław Kosmatka

Grzegorz Nita usłyszał kolejne zarzuty prokuratorskie. Zaostrzono też środki zapobiegawcze

Jarosław Kosmatka

Grzegorz Nita, szef Zarządu Inwestycji Miejskich we wtorek usłyszał kolejne zarzuty prokuratorskie. Zawieszonemu w czynnościach dyrektorowi ZiM zaostrzono też środki zapobiegawcze. Nie wolno mu kontaktować się z żadnym z pracowników Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Grzegorz Nita, szef Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi, we wtorek usłyszał kolejne zarzuty prokuratorskie. Zawieszonemu w czynnościach dyrektorowi ZiM zaostrzono też środki zapobiegawcze. Nie wolno mu kontaktować się z żadnym z pracowników Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

- Jestem przekonany o tym, że nie zrobiłem nic niezgodnego z prawem. Nie komentuję tej sytuacji - mówi Grzegorz Nita.

Grzegorz Nita w Prokuraturze Regionalnej usłyszał zarzut korupcyjny dotyczący czasów, gdy był jeszcze dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Konkretnie sprawa dotyczy braku opłat dla jednego z łódzkich biznesmenów za zajęcie pasa drogi na uliczkach przyległych do parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi.

- Mogę tylko potwierdzić, że rozszerzyliśmy zarzuty o kolejny dotyczący artykułu 231 § 2 w zbiegu z artykułem 271 § 3 - mówi prokurator Rafał Sławnikowski z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Zarzuty mówią o niedopełnieniu obowiązków przez szefa Zarządu Inwestycji Miejskich oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach, w celu otrzymania korzyści majątkowej.

Co ciekawe, w tym konkretnym przypadku nie chodzi o to, by Grzegorz Nita przyjął jakąś korzyść majątkową. Mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której korzyścią jest brak opłaty za zajęty pas drogi dla znanego łódzkiego przedsiębiorcy.

Jednocześnie drugi zarzut usłyszała też Małgorzata M.-G. Również w jej przypadku zarzut dotyczy okresu pracy w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi, gdy była naczelnikiem jednego z wydziałów.

Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, a dokumenty są ciągle analizowane.

Pierwsze zarzuty w tej sprawie Grzegorz Nita usłyszał 15 marca tego roku. Wtedy to został doprowadzony z domu do prokuratury przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wstępnie przedstawiono mu dwa zarzuty korupcyjne i zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz obowiązkowego, regularnego stawiennictwa na komisariacie.

Po ogłoszeniu zarzutów jeszcze w marcu Urząd Miasta Łodzi cofnął Grzegorzowi Nicie wszystkie pełnomocnictwa oraz wystąpił z wnioskiem o status poszkodowanego w sprawie.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Nita, szef Zarządu Inwestycji Miejskich, zatrzymany przez CBA. Są prokuratorskie zarzuty

Jarosław Kosmatka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.