Łukasz Koleśnik

Gubin/Maszewo: Gubińscy radni chcą wesprzeć budowę mostu w Połęcku, ale nie wierzą, że dojdzie do skutku

Wielu kierowców korzysta z przeprawy promowej w Połęcku, by szybciej dostać się między innymi na autostradę A2 Fot. Mariusz Kapała Wielu kierowców korzysta z przeprawy promowej w Połęcku, by szybciej dostać się między innymi na autostradę A2
Łukasz Koleśnik

Marszałek województwa lubuskiego zwróciła się m.in. do starosty krośnieńskiego burmistrza Gubina oraz wójtów gminy Gubin i Maszewo o pomoc przy realizacji inwestycji, dotyczącej budowy mostu w Połęcku. Radni z Gubina nie wierzą jednak, że budowa dojdzie do skutku.

- Krosno Odrzańskie czeka kilkadziesiąt lat na nowy most w związku z budową obwodnicy. Brakuje środków finansowych - mówił gubiński radny, Mirosław Rogiński. - Podobnie wygląda sprawa z innymi przeprawami, np. w Milsku czy Cigacicach. Można przewidzieć, że inwestycja w Połęcku zostanie wykonana za kilkadziesiąt lat lub wcale. Uważam, że powinniśmy udzielać pomocy finansowej, gdy dokumentacja będzie już gotowa i wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.