Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim w poniedziałek. Jak dojechać, gdzie parkować?

Czytaj dalej
Olga Krzyżyk

Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim w poniedziałek. Jak dojechać, gdzie parkować?

Olga Krzyżyk

Zespół Guns N’Roses już dzisiaj wieczorem zagra na Stadionie Śląskim. Axl Rose, Slash i spółka mają pojawić się na scenie o godz. 20. Publiczność na stadion będzie mogła wejść już od godz. 16. Jak dotrzeć na ten koncert i gdzie parkować?

Stadion Śląski już jest gotowy na przybycie amerykańskiej gwiazdy: zespołu Guns N’ Roses. Wydarzenie będzie mogło obejrzeć ponad 50 tys. widzów. To oznacza, że tyle osób będzie musiało się dostać na Stadion Śląski. Oto najbardziej przydatne informacje dla wybierających się na dzisiejszy koncert w Chorzowie.

Dzisiaj od godziny 8. do 22. na teren Parku Śląskiego będzie można wjechać jedynie za okazaniem ważnego biletu lub zezwolenia, wydanego przez spółkę WPKiW lub biletu parkingowego. Dla osób, które przyjadą samochodami przygotowano strefy parkingowe. Łącznie do dyspozycji kierowców będzie 2160 miejsc parkingowych. Ważne jest to, że można tam parkować tylko jeżeli wcześniej kupiło się bilet wjazdowy. Przygotowano 6 stref parkingowych: strefa P8 - wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach - 548 miejsc parkingowych, strefa P9 - wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie - 304 miejsca, strefa P10 - wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie - 473 miejsca, strefa P11 - wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich - 165 miejsc, strefa P12 - wjazd od ul. Złotej w Katowicach - 70 miejsc parkingowych, strefa P13 - Wjazd od ul. Złotej w Katowicach - 600 miejsc.

Bezpłatne parkowanie
Bezpłatne miejsca parkingowe dostępne będą jedynie przy cmentarzu komunalnym przy ul. Murckowskiej, przy Strefie Kultury (ul. Olimpijska), oraz na parkingu Silesia City Center (ul. Chorzowska).

Kto zaparkuje dalej lub wybierze komunikację miejską, lepiej niech sprawdzi rozkład. W dniu koncertu kursować będzie dodatkowa linia tramwajowa nr 0 na trasie „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski”, która obsługiwać będzie przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ulicy Chorzowskiej.

Dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 uruchomione zostaną dodatkowe kursy oraz powiększona zostanie pojemność taboru. Po koncercie na pętlę przy Stadionie Śląskim podstawionych będzie 15 dodatkowych składów tramwajowych, które pojadą w kierunku Katowic.

Linie autobusowe nr: 820, 830 i 840 od godziny 16 do 1 w nocy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku Chorzów AKS.

Zwiększona zostanie także liczba kursów autobusów linii nr 808, 811, co pozwoli na dojazd i powrót do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek Katowice Piotra Skargi stanowisko nr 2). Autobusy linii 7, 7N, 23, 109, 673, 674 pojadą trasą objazdową -po przystanku „Dąb Kościół” (tymczasowe stanowisko, zlokalizowane ok. 80 m wcześniej) autobusy pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”.
Zmieniona zostanie organizacja ruchu na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach: dziś od godz. 6. do 20. nie można wjechać na to osiedle z ul. Chorzowskiej, ani z osiedla na tę ulicę (wjazd możliwy jedynie z DTŚ).

Wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, będą dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Ulica Parkowa w Chorzowie będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ul. Kościuszki. Nie będzie można też skręcić w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową.

Gigantyczna scena, największe hity
Scena jest umieszczona na długim boku bliżej trybuny wschodniej stadionu. Jej budowa trwała 3 dni, po 12 godzin dziennie. Już wczoraj była gotowa. – Jest krótki wybieg do publiczności, która będzie od sceny w odległości około dwóch metrów – mówi Sławek Raczek, szef produkcji Live Nation Polska.

Zbliżenia ze sceny będzie można zobaczyć także na ogromnych ekranach, które są obok i wewnątrz sceny. Sama konstrukcja ma ponad 20 m wysokości.

– Nagłośnienie, oświetlenie, i sprzęt wideo wozimy w 20 ciężarówkach. A konstrukcję sceny w kolejnych 16. To będzie ponad trzygodzinne show ze wszystkimi największymi hitami, na które czekacie – mówi Ron Chamberlain, szef produkcji Live Nation Global Touring.

Na Śląski przyjechały 24 ciężarówki ze specjalnymi matami i płytami, które przykryły murawę i bieżnię. To ok. 5 tys. m kw. paneli, które przykryły płytę stadionu. W budowę sceny, i całe przygotowania zaangażowano ponad 500 osób.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.