Gwałtownie zakończył się pobyt 20-letniego Wojtka w szpitalu w Ciborzu

Czytaj dalej
Fot. Google Steet View
Eliza Gniewek-Juszczak

Gwałtownie zakończył się pobyt 20-letniego Wojtka w szpitalu w Ciborzu

Eliza Gniewek-Juszczak

- Mój syn został zmolestowany - mówi pani Maria z Nowej Soli, wchodząc do naszej redakcji. 20-letniego Wojtka wychowuje sama. Chłopak leczy się psychiatrycznie, jest opóźniony w rozwoju. Poważnych problemów jest znacznie więcej: padaczka, łamliwość kości, wyznaczane terminy operacji...

Na początku listopada Wojtek zrobił się tak nadpobudliwy, że trzeba było wezwać pogotowie. 10 listopada pani Maria zawiozła syna do szpitala do Ciborza. Tłumaczyła mu, że musi się podleczyć. Przez tydzień było lepiej. Leki działały. - Przez telefon słyszałam jego spokojny głos - wspomina kobieta.

Ale w ubiegłą niedzielę Wojtek zaczął prosić mamę, by zabrała go ze szpitala. Nie chciał powiedzieć, co się stało. - W poniedziałek nie wytrzymałam i wyciągnęłam to z niego. Zawiadomiłam policję. Sprawą zajął się prokurator. Nie popuszczę - mówi pani Maria.

Więcej przeczytasz czwartek (24 listopada) w papierowym wydaniu gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.