Gwiazdy Jastrzębskiego Węgla na pokazowym treningu w Żorach

Czytaj dalej
Fot. Jakub Jaźwiecki
Leszek Jaźwiecki

Gwiazdy Jastrzębskiego Węgla na pokazowym treningu w Żorach

Leszek Jaźwiecki

Dwie siatkarskie gwiazdy Jastrzębskiego Węgla Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva oraz Amerykanin Scott Touzinsky poprowadzili pokazowy trening z udziałem adeptów Żorskiej Akademii Talentów JW oraz klubu SARI Żory.

Oliva jest odkryciem tego sezonu w PlusLidze. Kubańczykiem urodził się w 1986 roku w... Leningradzie, a do tego posiada niemieckie obywatelstwo. A do tego znakomicie gra w siatkówkę. W swojej karierze grał już między innymi w Katarze, Turcji, Chinach, Niemczech, Libanie czy Arabii Saudyjskiej. Jastrzębski Węgiel jest jego 13 klubem. Sporo w siatkówce osiągnął także Amerykanin. Największym sukcesem Touzinsky'ego w karierze jest tytuł mistrza olimpijskiego wywalczony podczas Igrzysk w Pekinie w 2008.

Obaj siatkarze najpierw opowiadali o swojej karierze, a następnie przeprowadzili rozgrzewkę i trening młodym adeptom tej dyscypliny sportu. Po treningu natomiast była szansa na wspólne zdjęcie oraz uzyskanie autografu od siatkarskich gwiazd.

*Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
*Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
*Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
*Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
*Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

Leszek Jaźwiecki

Dziennikarz działu sport, specjalizuję się od lat w sportach motorowych, głównie żużlu, ale nie obca mi też królowa motosportu czyli Formuła 1 oraz rajdy terenowe. Miałem okazję z bliska zobaczyć zmagania w dwóch najtrudniejszych motorowych maratonach na świecie Camel Trophy i Dakarze. Moją dziedziną, którą się zajmuję od wielu lat w dziale sportowym jest też siatkówka i to zarówna ta klubowa jak i reprezentacyjna. Jak każdy dziennikarz sportowy interesują się także piłką nożną, mam kilka ulubionych drużyn.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.