Tomasz Szymczyk

Hala w Jaworznie z nową elewacją i zadaszonym parkingiem

Po zakończeniu prac zmieni się nie tylko sama hala,                     ale również jej otoczenie Fot. TOS Po zakończeniu prac zmieni się nie tylko sama hala, ale również jej otoczenie
Tomasz Szymczyk

Koniec września to planowany termin zakończenia prac związanych z remontem hali widowiskowo-sportowej w centrum Jaworzna. Hala będzie miała nową elewację. powstanie też przy niej zadaszony parking.

Podpisana w grudnia ubiegłego roku umowa pomiędzy władzami Jaworzna a firmą Dombud zakłada, że do września tego roku hala widowiskowo-sportowa w centrum Jaworzna przejdzie termomodernizację oraz remont instalacji i infrastruktury technicznej. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. Powstaną też budynki magazynowe. Postęp tych prac mieszkańcy Jaworzna mogą obserwować na co dzień.

- Prace toczą się zgodnie z harmonogramem - przyznaje Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, które zawiaduje jaworznicką halą. - Już w kwietniu zrezygnowaliśmy z zajęć w hali, a od maja jej użytkownicy przenieśli się do innych obiektów - dodaje.

Wartość toczących się tu prac to ok. 13,5 miliona złotych. MCKiS chciałby jednak pozyskać dodatkowe pieniądze, aby zwiększyć zakres remontu.

- Chcielibyśmy znaleźć środki, aby odnowić też wewnętrzną część hali z parkietem i toaletami tak, aby mieszkańcy, którzy wejdą do hali, nie czuli dyskomfortu, że na zewnątrz jest nowocześnie, a wewnątrz - jak dawniej - mówi Sebastian Kuś.

Halę budowano od lat siedemdziesiątych, ale oddano ją do użytku dopiero w 1994 roku. Dzisiaj pracownicy zajmujący się remontem pod tynkiem odkrywają różne materiały. W czasach, gdy hala powstawała, występowały bowiem trudności z materiałami. Potrzebę jej budowy najlepiej pokazuje jej wykorzystanie. Zajęcia odbywać się tutaj będą od 7 rano do 24, a z hali korzystać będą szkoły, sekcje MCKiS-u i kluby sportowe. Warto dodać, że siatkarze MCKiS Jaworzno w zakończonym niedawno sezonie uzyskali awans do I ligi.

Jeśli planowane przez dyrekcję MCKiS-u poszerzenie zakresu prac dojdzie do skutku, nie wiadomo jeszcze czy dodatkowe prace będą trwały już w hali otwartej dla mieszkańców, czy też przedłużone zostanie całkowite zamknięcie obiektu.

Po zakończeniu prac zmieni się nie tylko hala, która ma zyskać białą łuskowatą elewację. Tuż obok, w ciągu najbliższych dni, rozpoczyna się budowa zadaszonego parkingu w miejscu dotychczasowego od strony ul. Grunwaldzkiej. Mają się tutaj zmieścić 92 pojazdy. Na górze ma powstać skwer, który z drugą stroną Grunwaldzkiej połączony będzie kładką pieszo-rowerową.

- Będzie gotowa w kwietniu 2019 roku - mówią urzędnicy.

Remont hali sportowej to niejedyne prace na obiektach zawiadywanych przez jaworz-nickie Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Kończą się już prace związane z budową boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Victorii przy ul. Krakowskiej. Otwarcie przewidziano na 29 czerwca. MCKiS ma już także plany dotyczące przebudowy boiska Azotanii przy ul. Moniuszki na Podłężu. Ma tutaj powstać stadion lekkoatletyczny z płytą piłkarską w środku. Powstanie również nowy budynek z szatniami i trybuną.

Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.