Paweł Kędzia

Halowe Mistrzostwa Europy. Impreza tego kalibru odbędzie się po raz drugi w historii polskiej lekkoatletyki!

Decyzja o przyznaniu organizacji Halowych Mistrzostw Europy dla Torunia zapadła w piątek w Berlinie. Fot. UMT Decyzja o przyznaniu organizacji Halowych Mistrzostw Europy dla Torunia zapadła w piątek w Berlinie.
Paweł Kędzia

Toruń został gospodarzem lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w 2021 roku. W głosowaniu Rady EA Toruń pokonał swojego rywala do organizacji tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

- To jest nasze wspólne zwycięstwo! Furorę zrobił znak rąk ułożonych w literę „T” i hasło „Time for Toruń” - tak na gorąco z Berlina komentował pozytywną dla Torunia decyzję prezydent Michał Zaleski.

Decyzja ws. organizacji Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 r. zapadła późnym popołudniem podczas posiedzenia Rady Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej (EA) w Berlinie. Wcześniej odbyły się prezentacje miast: najpierw Torunia, a później holenderskiego Apeldoorn. Toruńską część prezentowali lekkoatleci tyczkarka Monika Pyrek i biegacz Marek Plawgo.

W głosowaniu Rady EA Toruń pokonał swojego rywala do organizacji tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

Toruń po raz trzeci ubiegał się o organizację tych mistrzostw. W 2017 roku impreza odbyła się w Belgradzie, a w 2019 zawodnicy rywalizować będą w Glasgow.

Polska delegacja dzisiaj, w sobotę wraca z Niemiec. Okazja do wspólnego celebrowania będzie w niedzielę, o godz. 12 na Rynku Nowomiejskim podczas inauguracji sezonu turystycznego.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.