Hanysy 2014: Po raz 19. kabaret Rak rozdał honorowe nagrody. Kto dostał? [LAUREACI, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Teresa Semik

Hanysy 2014: Po raz 19. kabaret Rak rozdał honorowe nagrody. Kto dostał? [LAUREACI, ZDJĘCIA]

Teresa Semik

Hanysy 2014: Hanysem zostaje się dwa razy w życiu: albo z urodzenia, albo za zasługi dla Śląska. - Śląsk jest w nas, zawsze - mówiła Anna Popek, dziennikarka telewizyjna odbierając Hanysa 2014. POZNAJ WSZYSTKICH LAUREATÓW

Popularna prezenterka urodziła się w Bytomiu. Chwaliła kabaret Rak z Rudy Śląskiej za to, że popularyzuje w Polsce śląski humor i śląskie wartości. - Tak, śląskie wartości, choć wiem, że to może jest dziś niemodne - dodała. - Przywiązanie do rodziny, do miejsca, z którego wyszliśmy, do przyjaciół i ta pracowitość, to nas ukształtowało.

Gala z Hanysami odbyła się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Nagrody wręczane są od 19 lat przez kabaret Rak. Od niedawna impreza, promująca Śląsk i Ślązaków, wpisuje się w radosne świętowanie Dnia Niepodległości.

Ze Śląska, z Kalet pochodzi kolejny laureat tegorocznych Hanysów - Piotr Polk, aktor i piosenkarz. Też komplementował kabaret Rak za śląskie poczucie humoru, z którym się utożsamia.

Ks. Krzysztof Bąk, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej tłumaczył, że mama wprawdzie pochodzi z kieleckiego, ale zawsze czuł się hanysem. Nagrodę odbierał za troskę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

Remigiusz Rączka z Wodzisławia Śląskiego sprawdził swoich przodków przygotowując drzewo genealogiczne. - Do siódmego pokolenia nie dokopołem się do żodnego gorola. Całe moje życie to Śląsk, cała moja familia to hanyse - zapewniał. Rączka, z wykształcenia hotelarz i pedagog, a z zamiłowania kucharz, znakomicie popularyzuje mowę śląską.

Gorące przyjęcie publiczność zgotowała Jerzemu Cnocie, aktorowi charyzmatycznemu, znanemu z serialu "Janosik", ze śląskiej sagi Kazimierza Kutza. - Jestem dumny, że jestem hanysem - przekonywał.

Laureatami Hanysów 2014 są także: Tadeusz Biedzki - biznesmen, dziennikarz, pisarz-podróżnik oraz prof. Tomasz Koszutski - chirurg dziecięcy i prof. Krzysztof Sodowski - ginekolog położnik, do niedawna przez długie lata związany z rudzkim szpitalem.

W minionych latach Hanysy odbierali m.in.: Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Zbigniew Religa, Adam Małysz, Jan Miodek, Franciszek Pieczka.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Teresa Semik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.