Harry Potter na stosie. Spalili go księża z Koszalina

Czytaj dalej
Fot. facebook.com
Piotr Polechoński

Harry Potter na stosie. Spalili go księża z Koszalina

Piotr Polechoński

Księża z koszalińskiej fundacji „SMS z Nieba” wspólnie z ministrantami spalili w Gdańsku kilkadziesiąt książek. Swoim pomysłem pochwalili się w mediach społecznościowych.

Ich inicjatywa wywołała medialną burzę. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Po jednej z mszy świętych księża, ministranci i wierni z parafii NMP Matki Kościoła i Świętej Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku ułożyli stos z „przedmiotów magicznych”. Spłonęły m.in książki o Harrym Potterze, „Zmierzch” Stephanie Meyer, „Tajemnice starodawnej magii i medycyny” Jana Niżnikiewicza oraz książka hinduskiego guru Osho. Ogień pochłonął też różową parasolkę Hello Kitty i hinduskie figurki (w tym słoni).

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.