Bartłomiej Romanek

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych. Rodzice: "Książka infekuje dusze i umysły dzieci". Dyrekcja wycofuje książkę ze szkoły

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych. Rodzice: "Książka infekuje dusze i umysły dzieci". Dyrekcja wycofuje książkę ze szkoły
Bartłomiej Romanek

Harry Potter został raz na zawsze usunięty z listy lektur szkolnych - to ostateczna decyzja, podyktowana sprzeciwem rodziców. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowie, w gminie Herby. Taką decyzję podjęła po otrzymaniu petycji od rodziców, dyrektor placówki, Katarzyna Adamik.

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych

Rodzice w specjalnej petycji twierdzą, że są zaniepokojeni „praktykami okultystycznymi, inicjacyjnymi, ezoterycznymi, a nawet satanistycznymi”.

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowie w gminie Herby. Taką decyzję podjęła Katarzyna Adamik, dyrektor ZSP w Lisowie, po petycji, którą otrzymała w październiku od rodziców klas III, IV i V.

– W związku z naszymi przekonaniami religijnymi, wnosimy petycję o podjęcie działań w celu całkowitego zniesienia lektury „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling z zajęć lekcyjnych języka polskiego w naszej szkole – piszą rodzice i tłumaczą w petycji swoje poważne obawy:

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.