Hipokrates 2016. Kto jest najlepszy?

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Hipokrates 2016. Kto jest najlepszy?

Agata Pustułka

Do 14 listopada trwa głosowanie internetowe w naszym plebiscycie Hipokrates 2016. Do 21 listopada można wysyłać SMS-y na swoich faworytów.

Punkty swoim faworytom można przyznawać na trzy sposoby: głosując bezpośrednio na stronie plebiscytu dziennikza-chodni.pl, za pośrednictwem aplikacji na Facebooku lub wysyłając SMS, w treści wpisując unikatowy numer - prefiks, przypisany każdemu kandydatowi. Głosowanie na stronie dziennikzachodni.pl oraz za pomocą Facebooka potrwa do 14 listopada, natomiast do 21 listopada będzie można wysyłać SMS-y. Ostatnie dane, dotyczące sześciu kategorii, w których głosujemy?

Prowadzą: dr hab. Krzysztof Ficek w kategorii lekarz, Andrzej Englisz - pielęgniarz/pielęgniarka, Iwona Samsonowska - położna, Barbara Bujara-Kania - ratownik medyczny, Marcin Wandel - fizjoterapeuta oraz Centrum Medyczne Angelius Provita w kategorii placówka medyczna. To właśnie oni zajmują pierwsze miejsca w swoich kategoriach w plebiscycie „Hipokrates 2016”. Ale przecież dzięki Państwa zaangażowaniu może dojść do rotacji, zwłaszcza że wciąż zgłaszani są przez swoich pacjentów nowi kandydaci.

Nasz plebiscyt ma przede wszystkim na celu pokazanie ludzi śląskiej medycyny, którzy w niełatwych warunkach, w permanentnie przeprowadzanej z większym lub częściej mniejszym skutkiem reformie zdrowia, muszą dbać o chorych i o siebie, nie zwariować w gąszczu biurokracji i niepewności dotyczącej zmian w tzw. systemie ochrony lub służby zdrowia, jak mówią niektórzy. Chodzi jednak o to, by pomoc pacjentom nie była służbą, ale też nie taką zwykłą pracą, bo jednak słowa misja w ocenie zawodów medycznych musi się pojawić.

Bardzo cieszymy się, że tylu kandydatów zgłosili pacjenci, bo porzecież oni wiedzą najlepiej, jak w praktyce wygląda sytuacja. Naszemu plebiscytowi patronuje Śląski Uniwersytet Medyczny, świetnie rozwijająca się uczelnia, gdzie dochodzi do pionierskich zabiegów nie tylko w skali Polski, ale i globalnej. Starych mistrzów zastępują ich świetni uczniowie, co jest niezbędnym elementem rozwoju medycyny. Uczelnia oferuje przyszłym lekarzom edukację na najwyższym poziomie i przyciąga rzeszę studentów. Już cieszymy się, że będziemy mieli kogo wybierać w kolejnych edycjach plebiscytu. Oczywiście jeśli osoby decydujące o kształcie systemu ochrony zdrowia wprowadzą elementy zachęcające ich do pozostania w kraju, bo dziś zbyt wielu naszych lekarzy szuka spokoju i lepszych pieniędzy za granicą, czemu w ogóle nie można się dziwić. Wiedza, tak ciężko przecież zdobyta, jest kapitałem.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele partnerów naszego przedsięwzięcia przyzna też tytuł Honorowego Hipokratesa 2016. W ubiegłym roku otrzymała go prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog, położnik, seksuolog, endokrynolog, słowem kobieta-instytucja, obecnie prorektor ds. rozwoju i promocji SUM.

Trwa głosowanie w konkursie „Dziennika Zachodniego” Hipokrates 2016. Ma wyłonić najlepszych w śląskiej medycynie. Na swoich faworytów można głosować do 21.11 (g. 11.59). Szczegóły na: dziennikzachodni.pl/hipokrates. Współorganizatorem plebiscytu jest Śląski Uniwersytet Medy-czny.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.