Agata Pustułka

Hospicjum Cordis weźmie udział w nowym konkursie NFZ, bo są dodatkowe pieniądze

Po skandalu, jakim było obcięcie środków dla Hospicjum Cordis, okazało się, że są dodatkowe pieniądze i będzie kolejny konkurs Fot. hospicjum cordis Po skandalu, jakim było obcięcie środków dla Hospicjum Cordis, okazało się, że są dodatkowe pieniądze i będzie kolejny konkurs
Agata Pustułka

Podczas specjalnego briefingu śląski NFZ poinformował wczoraj o rozpisaniu dodatkowego konkursu dla hospicjów w naszym województwie. Weźmie w nim udział Hospicjum Cordis, poszkodowane podczas poprzedniego rozdania.

- W województwie śląskim mamy 18 hospicjów stacjonarnych. Hospicjum Cordis jest jednym z nich. Chcemy, by opieka hospicyjna była dostępna dla wszystkich jej potrzebujących - mówi Piotr Nowak, pełniący obowiązki dyrektora śląskiego NFZ.

Wczoraj śląski Fundusz rozstrzygnął podstawowe postępowanie konkursowe na hospicja stacjonarne. Kupiono świadczenia na 315 łóżek za 39 milionów zł. Podczas konkursu zarówno dotychczasowe, jak i nowe placówki zgłosiły dodatkowe potrzeby.

- A ponieważ otrzymaliśmy dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, dyrektor śląskiego NFZ zdecydował, by dokupić świadczenia na kolejne 50 łóżek za kwotę ponad 6 milionów złotych - dodaje dyr. Piotr Nowak i przypomina, że kwoty na leczenie hospicyjne stale rosną.

W 2014 r. NFZ przeznaczał na hospicja stacjonarne 20 milionów zł, w 2019 będzie to 45 milionów zł. Ponieważ mówimy o łóżkach stacjonarnych - tzw. osobodzień, czyli stawka, jaką NFZ płaci za każdy dzień pobytu pacjenta w hospicjum, wynosi od 343 do 500 zł.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.