Hucznie uczcimy w gminach 1050-lecie Chrztu Polski

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Hucznie uczcimy w gminach 1050-lecie Chrztu Polski

Maja Stankiewicz

Do jubileuszowych uroczystości przygotowują się obecnie: Kcynia i Szubin. W programie m.in. koncerty, wykłady, wystawy.

Mieszkańcy gminy Kcynia świętować będą jubileusz w środę 13 kwietnia. Uroczystości rozpocznie msza św., na którą organizatorzy zapraszają o godz. 10.30 do kościoła pw. WNMP w Kcyni.

Kwadrans przed godz. 12 w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Kcyni. Obecni m.in. wysłuchać będą mogli wykładu o początkach chrześcijaństwa w państwie Piastów. Prelekcję wygłosi dr hab. Hanna Kóćka-Krenz, archeolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na sesji poznamy też laureatów konkursu na projekt znaczka pocztowego. Inspiracją dla twórców - 1050-lecie Chrztu Polski.

W Nakle uroczystości odbędą się cztery dni później - w niedzielę 17 kwietnia. Rozpocznie je o godz. 10 msza św. w kościele św. Stanisława BiM w Nakle. Po nabożeństwie wykład „U źródeł chrześcijaństwa Polski” wygłosi Tomasz Pasieka, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Organizatorzy zapraszają też na koncert nakielskiego chóru „Nadzieja”. Zespół wystąpi pod dyrekcją Michała Gacki.

Chętni zajść będą mogli jeszcze do muzeum, by obejrzeć wystawę poświęconą sztuce sakralnej Krajny.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.