Huczny finał roku z kulturą Pałuk

Czytaj dalej
Fot. Irena Wojciechowska
Maja Stankiewicz

Huczny finał roku z kulturą Pałuk

Maja Stankiewicz

W podszubińskim Kołaczkowie zakończył się „Rok Kultury Pałuckiej”. Finał projektu był huczny. Przy okazji uczczono też święto pań.

Kulturę pałucką promowało, przy wsparciu gminy Szubin, Stowarzyszenie „Nasza Nadzieja” z Kołaczkowa. Działo się dużo . Ostatnio m.in. zorganizowano warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych. Kupiono też stroje dla dziecięcego zespołu ludowego „Kołaczkowiaczki”, który powstał we wsi w ramach projektu. Tworzą go dzieci 6-letnie. Podczas finałowej imprezy w szkole maluchy miały pokazać co potrafią. Gros zespołu zmogły jednak choroby i na scenie pojawiły się niecałe trzy pary.

Uczniowie SP przygotowali telewizyjny show pt. „Mam to coś”. - Dzieciaki były obłędne - oceniają uczestnicy imprezy. Można też było podziwiać piękne prace rękodzielnicze wykonane przez Helenę Wyrzykowską, miejscową poetkę, z której talentu korzysta od lat zespół „Kołaczkowianki”.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.