Piotr Sobierajski

Huta i cementownia w Będzinie dostały drugie życie. Nowe inwestycje to miejsca pracy

Tak prezentuje się dzisiaj teren byłej Huty Będzin. Inwestorów jest coraz więcej Fot. Mat. Marcin Majchrowicz Tak prezentuje się dzisiaj teren byłej Huty Będzin. Inwestorów jest coraz więcej
Piotr Sobierajski

Huta Będzin dawała pracę mieszkańcom Zagłębia przez 120 lat, by w 2009 roku znaleźć się w stanie upadłości. Dziś to miejsce odżywa na nowo, a dzięki kolejnym inwestorom powstanie tutaj ok. 300 nowych miejsc pracy.

- W 2011 roku kupiliśmy pierwszą halę na terenie byłej Huty Będzin i od tamtego czasu staramy się konsekwentnie inwestować w ten obiekt. W ubiegłym roku udało się dokupić ostatni duży kompleks budynków o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Marcin Majchrowicz, dąbrowski przedsiębiorca, właściciel kilku spółek, zajmujących się biznesem. Jest m.in, właścicielem hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

- Na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zmienić obraz tego obiektu. Likwidujemy stare instalacje, stare kominy. Obecnie działają tam już przedsiębiorcy z Francji, Niemiec, Finlandii i Ukrainy. Prowadzą produkcję różnego typu, ale już nie jest ona uciążliwa dla mieszkańców i otoczenia - dodaje. Jest więc firma, która prowadzi remonty silników dużej mocy, kolejna zajmuje się rozprężaniem metali. Kolejne zapytania o możliwość rozpoczęcia produkcji napływają z branży automotive.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.