Materiał informacyjny

Hybrydowe radiowozy w śląskiej policji

Hybrydowe radiowozy w śląskiej policji
Materiał informacyjny

4 grudnia przez Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach wręczono kluczyki do nowych policyjnych radiowozów z napędem hybrydowym, zakupionych m.in. ze środków WFOŚiGW.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wprowadza do służby 32 nowe radiowozy marki Suzuki S-Cross, zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Nowoczesne pojazdy z napędem hybrydowym zastąpią wysłużone radiowozy, poprawiając komfort i bezpieczeństwo codziennej służby policjantów.

Koszt jednego oznakowanego radiowozu przekracza 180 tysięcy złotych, a ich zakup umożliwiają środki z różnych źródeł finansowania. Nowe samochody zostały wyposażone m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania. Z kolei napęd hybrydowy o pojemności 1500 cm3 sprawi, że samochody będą bardziej ekologiczne.

Radiowozy trafią do kilkunastu jednostek policji województwa śląskiego, obejmując m.in. Komendy Powiatowe i Miejskie Policji w Będzinie, Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Katowicach oraz wielu innych miejscowościach. Dziewiętnaście z nowych radiowozów już patroluje drogi, a kolejne trafią do służby w najbliższych dniach.

W uroczystym przekazaniu kluczyków dla nowych pojazdów uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek.

- Bezpieczeństwo to gra zespołowa. Dzięki współpracy z samorządem województwa, a także WFOŚiGW mogliśmy kupić trzy razy więcej nowych radiowozów - podkreślał podczas uroczystości generał Roman Rabsztyn, szef śląskiej policji.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazano komendantom jednostek, do których zostały one przydzielone. Te nowoczesne radiowozy stanowią ważny krok w modernizacji floty pojazdów służbowych policji, co wpływa bezpośrednio na skuteczność działań stróżów prawa i ich zdolność do błyskawicznej reakcji na potrzeby społeczności lokalnych.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.