I znów remont w LO w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

I znów remont w LO w Nowej Soli

Filip Pobihuszka

I to nie byle jaki. Liceum Ogólnokształcące dostało już kasę na stadion i pracownie. Teraz podpisano umowę na termomodernizację

To, że nowosolski „Ogólniak” przez lata był zaniedbywany, to fakt. Na szczęście w końcu się to zmienia. Wczoraj w starostwie podpisano umowę na termomodernizację LO. - Proces usuwania tych zaniedbań zaczął się w 2015 roku, gdy wyremontowaliśmy stadion. Dostaliśmy też dofinansowanie na remont i wyposażenie jedenastu pracowni. Kontynuacją jest projekt termomodernizacyjny, na co też dostaliśmy dofinansowanie. Projekt opiewa na prawie 4,3 mln zł, wkład własny to 1,3 mln – wyliczał podczas konferencji starosta Waldemar Wrześniak.

Zakres prac imponuje. Z ważniejszych rzeczy warto wymienić fakt, że szkoła będzie korzystała z odnawialnych źródeł energii, zarządzanych przez specjalny system pozwalający na pełny monitoring urządzeń i śledzenie efektywności. Zaś system wentylacji z tzw. rekuperacją pozwoli na odzyskanie 80 proc. ciepła. LO zyska też nowy dach, okna, drzwi, rynny czy instalację odgromową.

- Termomodernizacja to oczywiście lepsze gospodarowanie ciepłem, bo była bardzo duża różnica temperatur między salami lekcyjnymi a korytarzem – mówiła dyrektor Ewa Zasłona. - Teraz to się zmieni. Druga rzecz, która była bolączką szkoły, a wynika z faktu, że budynek jest z początku XX wieku, to brak wentylacji. Podczas ciepłych dni w salach położonych od strony południowej było za gorąco, a w pozostałych, dla odmiany, nie za ciepło. Więc wentylacja z pewnością poprawi komfort pracy uczniów. Lepsze dotlenienie to lepsze przyswajanie wiedzy – wyjaśniała.

- Projekt realizujemy w błyskawicznym tempie, termin przypada na październik. Pierwsze efekty będą widoczne pod koniec sierpnia. Pokażemy też doposażone sale. Efekt będzie niesamowity a 2017 będzie kluczowym rokiem dla naszego ogólniaka – skwitował starosta.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.