„Ich” Polacy, „nasi” Ukraińcy. Jaki będzie finał wielkiej wędrówki ludów? Nasz komentarz

Czytaj dalej
Zbigniew Bartuś

„Ich” Polacy, „nasi” Ukraińcy. Jaki będzie finał wielkiej wędrówki ludów? Nasz komentarz

Zbigniew Bartuś

Rząd PiS chyba oswaja się z myślą, że dwa miliony rodaków, którzy wyemigrowali w XXI wieku na Zachód, już nad Wisłę nie wróci. To są w ogromnej masie Brytyjczycy, Niemcy, Holendrzy, Norwegowie, Irlandczycy, Islandczycy itp. - o polskich korzeniach. A my wszyscy powinniśmy się przyzwyczajać do tego, że Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski w ostatnich latach, staną się niebawem Polakami narodowości ukraińskiej lub o ukraińskich korzeniach.

Rząd PiS chyba oswaja się z myślą, że dwa miliony rodaków, którzy wyemigrowali w XXI wieku na Zachód, już nad Wisłę nie wróci. To są w ogromnej masie Brytyjczycy, Niemcy, Holendrzy, Norwegowie, Irlandczycy, Islandczycy itp. - o polskich korzeniach. Urządzili mieszkania, posłali dzieci do szkół. Szkoci żartują, że przeżyli szok w zetknięciu ze skąpstwem centusiów krakowskich, ale jakoś musieli je przełknąć, a nierzadko wręcz pokochali Polaków. Podobnie Niemcy itd.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Bartuś


Dziennikarz, publicysta, felietonista Dziennika Polskiego (na pokładzie od 1992 roku) i mediów Polska Press Grupy, współtwórca i koordynator Forum Przedsiębiorców Małopolski, laureat kilkudziesięciu nagród i wyróżnień dziennikarskich (w tym Wolności Słowa, Dziennikarz Ekonomiczny Roku, Nagroda Główna NBP, Nagroda Grabskiego, Nagroda Kwiatkowskiego, Grand Prix Dziennikarzy Małopolski, nominacje do Grand Press).


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.