Bartłomiej Romanek

II Marsz Równości wyruszy w Częstochowie w niedzielę niemal spod Jasnej Góry

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku Fot. ARC Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku
Bartłomiej Romanek

Marsz Równości w Częstochowie będzie wielkim wydarzeniem. To będzie gorąca niedziela w Częstochowie nie tylko za sprawą upałów. 16 czerwca o godz. 14 z alei Sienkiewicza pod Jasną Górą wyruszy Marsz Równości, który budzi ogromne emocje. Radni PiS podczas nadzwyczajnej sesji domagali się, aby prezydent nie wyraził zgody na organizację marszu.

W niedzielę, 16 czerwca, w Częstochowie odbędzie się drugi Marsz Równości. Rozpocznie się on o godz. 14 w alei Sienkiewicza, która prowadzi na jasnogórskie błonia. Marsz przejdzie ulicami Pułaskiego i Sobieskiego oraz aleją Wolności, a następnie przez aleję NMP i Plac Biegańskiego wróci do alei Sienkiewicza. Organizatorem marszu jest Tęczowa Częstochowa, którą wspierają m.in. Partia Razem i Demokratyczna RP. Marsz odbędzie się pod hasłem „Częstochowa tęczy nie chowa!”.

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie odbył się w lipcu 2018 roku, w tym samym dniu co Pielgrzymka Radia Maryja. Jego organizatorzy nie zadbali jednak o odpowiednio wcześniejsze zgłoszenie trasy przemarszu, przez co przeciwnicy marszu zgłosili kilka innych zgromadzeń i pochodów. Marsz ostatecznie wyruszył, ale o innej porze i ze zmienioną trasą. Porządku w mieście pilnowało kilkuset policjantów. W marszu uczestniczyło około 600 osób, kontrmanifestujących było niewielu mniej. Ostatecznie marsz zakończył się w III alei NMP, kiedy został rozwiązany przez przedstawiciela miasta ze względów bezpieczeństwa.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.