Ile jest warte to miejsce na pudle? [KOMENTARZ GRAŻYNY TYLMAN]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Grażyna Tomala-Tylman

Ile jest warte to miejsce na pudle? [KOMENTARZ GRAŻYNY TYLMAN]

Grażyna Tomala-Tylman

Liczba mieszkańców nie zawsze bywa miarą wielkości miasta i jakości życia, jakie oferuje. Dlatego najnowsze prognozy demografów, według których za kilkanaście lat Łódź przestanie być trzecim najliczniejszym miastem w Polsce, nie muszą oznaczać katastrofy.

Weźmy przykład z Wrocławia, który prawdopodobnie zajmie nasze miejsce na pudle - od lat bryluje w rankingach atrakcyjności metropolii. Został uznany przez Brytyjczyków za jedno z najlepszych miejsc do życia, docenia się jego walory turystyczne i zaliczany jest do najinteligentniejszych miast w Polsce.

Przyciąga i wysokiej klasy specjalistów, i studentów, oferując im warunki do rozwoju i relaksu. A Łódź? Z raportu „Europolis 2017”, w którym Łódź znalazła się poza pierwszą pięćdziesiątką, wynika, że niemal połowa mieszkańców chciałaby się przenieść do innego miasta.

Ranking miast Europolis 2017. Łódź na samym końcu

Grażyna Tomala-Tylman

Z "Dziennikiem Łódzkim" jestem związana od 2004 roku. Oprócz pracy z newsami moją uwagę skupiają też dwa ekskluzywne wydawnictwa - "Strefa Biznesu" i "Strona Kobiet" oraz ich internetowe wydania.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.