Ile kosztuje szkolna wyprawka? Sprawdziliśmy [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
red.

Ile kosztuje szkolna wyprawka? Sprawdziliśmy [INFOGRAFIKA]

red.

Za 100 zł kupię porządny plecak? Ile kosztuje zeszyt? A długopis? Niecały tydzień został na przygotowanie szkolnej wyprawki. Zobaczcie ile na nią wydacie.

Przygotowania do szkoły na ostatniej prostej. Równo za tydzień dzieci, już z plecakami wypełnionymi zeszytami i długopisami, ruszą na lekcje. Dla sklepów to ostatni czas na sprzedaż artykułów szkolnych. Jakimi cenami kuszą? O przygotowanie zestawienia najtańszych produktów poprosiliśmy przedstawicieli siedmiu sklepów stacjonarnych. Odpowiedź uzyskaliśmy od sześciu z nich. W przypadku Auchan sami przejrzeliśmy ich ofertę. Sprawdziliśmy też jak ceny prezentują się na portalu Allegro.pl, gdzie skorzystaliśmy z wyszuki- warki produktów. Zaznaczaliśmy opcję najtańszego. Okazuje się, że najmniej za wyprawkę szkolną zapłacimy zamawiając ją przez internet (cena bez transportu). Najwięcej w Biedronce, gdzie większość produktów jest z licencją konkretnej marki, co za tym idzie, jest droższa.

Mieszkanie za czytanie

Co z podręcznikami? Szczęściarzami mogą nazywać się rodzice uczniów, którym zapewni je szkoła. Nie muszą ich kupować uczniowie klasach I-III SP. Dzieci skorzystają z darmowych elementarzy MEN. Dwa pierwsze roczniki dostaną egzemplarze z ubiegłych lat, III klasa nowe książki. Szkoła udostępni podręczniki także uczniom IV klasy SP oraz I gimnazjum. Z kolei uczniowie klas V SP i II gimnazjum objęci zostali rządową dotacją. Na piątoklasistę jest to 138,50 zł (podręczniki) i 24,75 zł (ćwiczenia). W przypadku II klasy gimnazjum, to dotacja wynosi 247,50 zł, i 24,75 zł.

Tym samym, za podręczniki zapłacą w rodzice uczniów klas VI, III gimnazjum i szkół średnich. Ile ich to wyniesie? Komplet do ostatniej klasy gimnazjum kosztuje średnio 300 zł. Droższe są podręczniki do liceum czy technikum - jeden ok. 40-45 zł. Rodzice wydadzą ponad 400 zł. Do tego książki do nauki języków obcych - 120-150 zł za zestaw.


Create column charts
red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.