Ile pieniędzy chcą kluby sportowe w Gorzowie Wlkp.?

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Jarosław Miłkowski

Ile pieniędzy chcą kluby sportowe w Gorzowie Wlkp.?

Jarosław Miłkowski

Gorzów Wlkp. Miasto ma 2,7 mln zł do podziału na sport wyczynowy. Zapotrzebowanie klubów to jednak prawie 4 mln zł. Najwięcej chcą Stal oraz AZS AJP.

Stal Gorzów chce 1,7 mln zł. To jednak pieniądze na dwie sekcje. Na potrzeby drużyny żużlowej, a konkretnie na start w lidze, Stal chce dostać 1,2 mln zł. W swoim wniosku sportowa spółka akcyjna dokładnie wylicza, na co chce je wydać - 150 tys. zł ma pójść na dzierżawę stadionu, a 130 tys. zł mają pochłonąć opłaty do organizacji imprez.

Pozostałe 500 tys. Stal potrzebuje na udział drużyny piłki ręcznej w lidze. Odnotujmy, że ten wniosek złożył klub sportowy Stal (formalnie to zupełnie inny podmiot od spółki).

Niewiele ponad 1 mln zł chce dostać AZS AJP. 1,002 mln zł klub chce przeznaczyć na udział koszykarskiej drużyny InvestInTheWest Enea w rozgrywkach ekstraklasy i Pucharze Polski kobiet. A pozostałe kluby?

353,5 tys. zł chce piłkarski Stilon (na rundę wiosenną i jesienną oraz start w Pucharze Polski). 323,8 tys. zł ma z kolei pomóc zawodnikom sekcji kajakowej i wioślarskiej AZS AWF w przygotowaniu do zawodów.

291,2 tys. zł chce piłkarska Warta (na „wspieranie rozwoju sportu profesjonalnego”). Alfa, która ma piłkarzy wodnych złożyła wniosek na 104,9 tys. zł. Kajakarska Admira chce 80 tys.

65 tys. zł chce UKS Floorball (chce zakwalifikować się do finału mistrzostw Polski w unihokeja).

Najmniej z miasta na sport wyczynowy chce G’Power. Na szkolenie kajakarzy potrzebuje 48,3 tys. zł.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.