Industriada z całą rodziną? Oto nasze propozycje

Czytaj dalej
Fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Olga Krzyżyk

Industriada z całą rodziną? Oto nasze propozycje

Olga Krzyżyk

Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, czyli Industriada 2018 to 517 wydarzeń, w tym 482 dostępne bezpłatnie w 25 miastach. Temat przewodni? „Industria jest kobietą”. Industriada odbędzie się w 44 obiektach oraz w zabytkach zaprzyjaźnionych. To łącznie 93 warsztatów, 61 tras zwiedzania, 39 koncertów, 38 wystaw, 29 pokazów, 13 spektakli, 7 gier terenowych, 3 escape roomy, 14 pokazów filmowych oraz 55 wydarzeń dla dzieci. Wybraliśmy kilka najciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Święto miłośników przemysłu i techniki, czyli Industriada, odbędzie się już jutro. Przygotowaliśmy kilka najciekawszych wydarzeń, na których dobrze mogą bawić się całe rodziny, zwłaszcza z małymi dziećmi. Można zostać na imprezach w jednym mieście lub skorzystać z bezpłatnego transportu sieci KZK GOP i MZK Tychy lub pociągów Kolei Śląskich i wziąć udział w kilku wydarzeniach (trzeba mieć kupon na bezpłatny przejazd, szczegóły: www.industriada.pl/Transport).

1. W Czeladzi otwarty zostanie „Maszynoland” w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, gdzie będzie można zobaczyć, jak działa dźwig i poprowadzić magnetycznego górnika przez labirynt korytarzy. Nie zabraknie także dmuchańców i trampolin (godz. 11.30-20).

2. W Chorzowie do pokonania będzie ponad 200 schodów wiodących na taras widokowy Wieży Wyciągowej Szybu Prezydent. Tu także zakończy się rodzinny rajd rowerowy, który swój początek będzie miał przy Wieżach KWK Polska w Świętochłowicach. W kompleksie Sztygarka będzie można zagrać w grę fabularyzowaną „Kim jest Industria?”(godz. 9-23, start rajdu o godz. 15)

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.