Łukasz Koleśnik

Informacje i zapowiedzi z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie/Gubin
Siatkarze grają na własnym boisku
A.Z. Iwaniccy, choć nie radzą sobie w IIlidze, to przyciągają na trybuny w Krośnie Odrza-ńskim i w Gubinie sporą liczbę kibiców. Po serii wyjazdów, tym razem siatkarze z drużyny obu miast zmierzą się na własnym boisku z Olimpią Sulęcin, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W końcu czas na wygraną?
(KOL)

SOBOTA, 30 STYCZNIA
Renata Przemyk wystąpi na Poetyckich Rubieżach
Gubin. Na początku roku Gubiński Dom Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem PRO Gubin zamknie siódmą edycję coraz popularniejszego festiwalu Poetyckie Rubieże. Na finał udało się zaprosić Renatę Przemyk ze swoim albumem o nazwie „Acoustic Trio”. Wokalistka sprzedała już ponad 500 tys. egzemplarzy płyt. Wystąpi w głównej sali, o godz. 19.00.
Sala widowiskowa Gubińskiego Domu Kultury, sobota, godz. 19.00. Koszt biletu wynosi 30 złotych w przedsprzedaży, Można go zakupić w Gubińskim Domu Kultury lub przed koncertem, ale w takim wypadku bilet kosztuje 40 zł.
(KOL)

SOBOTA, 30 STYCZNIA
Bal oraz mistrzostwa w siatkonogę
Krosno Odrzańskie. Dwie zupełnie różne imprezy odbędą się tego samego dnia w Krośnie. W Zamku Piastowskim będą bawić się seniorzy na swoim balu „50+”, natomiast w hali sportowo-widowiskowej będzie miał miejsce turniej w siatkonogę.
(KOL)

PONIEDZIAŁEK, 1 LUTEGO
Ostatnie konsultacje w sprawie zmiany nazwy
Krosno Odrzańskie. To już ostatnia szansa na oddanie głosu, podczas konsultacji w sprawie zmiany nazwy powiatu na krośnieńsko-gubiński. Swoje zdanie wyrazili już prawie wszyscy mieszkańcy. Pozostało ostanie spotkanie w Krośnie Odrzańskim.
Starostwo powiatowe, poniedziałek, godz. 16.00.
(KOL)

SOBOTA, 6 LUTEGO
Bal sportowca i kwesta na rehabilitację seniorów
Gubin. Bawimy się i zbieramy pieniądze na rehabilitację osób starszych na charytatywnym balu sportowca. Bal odbywał się będzie na ośrodku wczasowym „Nad Borkiem” w Kosarzynie. W ramach biletu w cenie 150 zł/os. (dostępne w Galerii „Ratusz, 684558204) organizatorzy zapewniają powrót po imprezie do domu. Od godz.. 23.00 kursował będzie specjalny bus. Podczas balu organizowane będą licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację osób starszych. Na licytacjach m.in. zestaw wypoczynkowy ufundowany przez Firmę A.Z. Iwaniccy. Do tańca przygrywał będzie „na żywo” sześcioosobowy doskonale brzmiący i bawiący gości zespół „Love Maker” z Żagania. Spotkajmy się 6 lutego 2016 r., godz. 20.00 i poprzez doskonałą zabawę pomóżmy potrzebującym.
Kasyno wojskowe, sobota, godz. 20.00, cena biletu- 150 zł od osoby.
(KOL)

Dąbie
Centrum Seniora coraz aktywniejsze
Minęła przerwa świąteczna, Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie ponownie budzi się do życia. Prowadzący zajęcia koordynator Wojciech Brodziński jest z tego bardzo zadowolony i z każdym rokiem zauważa postępy. - Zaangażowanie tutejszych mieszkańców jest bardzo duże i to widać. Wystarczy spojrzeć, w żadnej okolicznej gminie nie ma podobnej placówki, w której seniorzy mogą spotykać się i zdobywać różne umiejętności - mówi Brodziński.
(KOL)

Gubin
Moc atrakcji na ferie zimowe
Różnego rodzaju wycieczki, między innymi ostatnio do Guben oraz gra terenowa w klimacie wojskowym. Gubiński Dom Kultury ma wiele atrakcji, z których korzystają dzieci w czasie ferii zimowych. Itrzeba przyznać, że nie miały czasu, żeby się nudzić. Od przeróżnych warsztatów i zajęć w siedzibie GDK po rozmaite wyjazdy do kina, muzeum czy na basen. Korzystają ze wszystkiego.
(KOL)

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.