Łukasz Koleśnik

Informacje i zapowiedzi z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

PIĄTEK, 12 LUTEGO - Historyczna wystawa w Zamku Piastowskim
Krosno Odrzańskie. Od 12 lutego br. w galerii wystawienniczej „Krużganki” w Zamku Piastowskim można oglądać czasową wystawę pt. „Krosno Odrzańskie – Crossen an der Oder”. Wystawa ta jest zapowiedzią czerwcowej galerii, która przygotowywana jest już od kliku miesięcy przez Małgorzatę Oparę oraz współdziałające z nią osoby. Będzie ona jednym z głównych punktów w programie tegorocznej imprezy rybobraniowej. „Krosno Odrzańskie – Crossen an der Oder” – wystawa ta przedstawia zdjęcia dolnej części miasta przed 1945r., portrety najsłynniejszego krośnieńskiego pisarza-Alfreda Henschke (Klabund), jego dwóch żon oraz najbardziej znane dzieło – „Oda do Krosna”. Na uwagę zasługują również mapy ukazujące granice ówczesnego Crossen. Kolejna część wystawy została poświęcona ludziom, którzy pomagali przy rewitalizacji Zamku Piastowskiego. Dopiero na zdjęciach widać ogrom włożonej pracy przez wielu ochotników, których marzeniem było przywrócić krośnieńskiemu zamkowi dawną świetność.

SOBOTA, 13 LUTEGO - Wracają do gry po krótkiej przerwie
Gubin/Krosno Odrzańskie. A.Z. Iwaniccy mają przed sobą jeszcze dwie kolejki w drugiej lidze. Siatkarze z Gubina i Krosna jadą do Zielonej Góry, aby zmierzyć się z miejscową drużyną uniwersytecką. Beniaminek wciąż czeka na zwycięstwo w drugiej lidze. Szanse są niewielkie, ponieważ obecnie zielonogórzanie zajmują drugie miejsce w grupie i wygrali ostatnie dziewięć spotkań. Może większe możliwości będą w ostatniej kolejce?

NIEDZIELA, 14 LUTEGO - Przytulanie i całowanie na placu koło fary
Gubin . W walentynki mieszkańcy miasta i okolic będą bić lokalny rekord w przytulaniu i całowaniu. Na uczestników będzie czekać grzane wino oraz różne smakołyki. Wydarzenie organizuje Gubiński Dom Kultury, wraz ze Stowarzyszeniem Odbudowy Fary oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Pro Gubin.
Plac pod farą, niedziela, godz. 14.00.

NIEDZIELA, 21 LUTEGO - Pierwsze zawody w siatkonogę
Krosno Odrzańskie. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Krosna Odrzańskiego w siatkonodze. Zawody odbędą się 21 lutego w hali sportowo - widowiskowej, o godz. 10:00. Wpisowe 20 zł od pary. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy prosimy kierować na adres mailowy: [email protected].

KROSNO ODRZAŃSKIE - Tenisiści z dobrymi wynikami
Sportowcy ze stolicy powiatu znów pokazują się z jak najlepszej strony. Ostatnio dobre występy odnotowali tenisiści stołowi Tęczy Krosno Odrzańskie. Drużyna III - ligowców zremisowała w Gorzowie Wlkp. z tamtejszą Gorzovią 9:9, co było dobrym wynikiem z tak silnym rywalem. Efektownie w Żaganiu zwyciężyli V-ligowcy, którzy rozgromili młodą ekipę Czarnych 10:1 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BYTNICA - Szkoła w Bytnicy promuje sport
Zespół Edukacyjny w Bytnicy realizuje program o nazwie „Trzymaj formę”. Dzięki niemu wspólnie dorośli oraz dzieci mają okazję skorzystać z ciekawych zajęć. Te odbywają się w sali gimnastycznej lub na powietrzu. Odbyły się już zajęcia fitness o nazwie „Chudy czwartek”. Przed mieszkańcami jeszcze kilka aktywnych fizycznie spotkań, jak spacer po parku oraz weekend nad jeziorem.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.