Inspektor hotelowy tropi największe grzechy Polaków na wakacjach

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Katarzyna Pachelska

Inspektor hotelowy tropi największe grzechy Polaków na wakacjach

Katarzyna Pachelska

Karol Weber, specjalista hotelarstwa z blisko 20-letnim doświadczeniem w hotelach polskich i zagranicznych. Doradca hotelowy, audytor jakości i szkoleniowiec. Autor bloga enjoyyourstay.pl, na którym rekomenduje i recenzuje hotele. Nam mówi m.in. o tym, jakie są główne grzechy gości hoteli w Polsce.

Coraz częściej spędzamy wakacje w Polsce, zwykle nad Bałtykiem, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają 4-, czy 5-gwiazdkowe olbrzymie hotele. Czy ten boom hotelowy będzie jeszcze długo trwał?
Polski rynek usług hotelowych rozwija się bardzo dynamicznie, bo Polacy coraz częściej wypoczywają w kraju, a poza tym jesteśmy atrakcyjni turystycznie dla coraz większej liczby gości z zagranicy. Powstaje coraz więcej bardzo ciekawych hoteli pod względem dizajnu, co cieszy mnie szczególnie. Czy sytuacja będzie wciąż korzystna dla samych hotelarzy, to się okaże za 2-3 lata, kiedy trwające obecnie bardzo liczne inwestycje budowlane zostaną zakończone. Już się mówi, że Trójmiasto, zwłaszcza Gdańsk, może być przesycony miejscami noclegowymi. Z hotelami 5-gwiazdkowymi to ja mam osobiście problem jako hotelarz, bo uważam że lepiej niech będzie ich mniej, ale za to bardzo solidnych, przede wszystkim ze świetną obsługą. Mamy znakomite hotele 3-gwiazdkowe, przyzwoite 4-gwiazdkowe, ale najsłabsze, w mojej ocenie, są hotele z pięcioma gwiazdkami, teoretycznie luksusowe. Pod względem wystroju są okey, gorzej z funkcjonalnością i przede wszystkim – obsługą.

W dalszej części tekstu dowiesz się m.in. jakie są największe grzechy Polaków w hotelach? Czy wiemy już, jak się zachowywać w hotelu, co wypada robić, a czego nie? Czy wypada zabrać ze sobą do domu kosmetyki hotelowe albo papier toaletowy?

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Pachelska

Jestem redaktorką Dziennika Zachodniego, wiceszefową Newsroomu DZ, prowadzę też m.in. serwis Strona Kobiet na dziennikzachodni.pl. Zostałam wybrana Dziennikarką Roku 2019 "Dziennika Zachodniego". Interesuję się sprawami kobiet i dzieci, ale również sporo piszę o kulturze, rozrywce, literaturze, lubię też współczesną architekturę. Innym obszarem moich zainteresowań jest handel, ostatnio dość często piszę o zakazie handlu w niedziele.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.