Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu walczy o przetrwanie. Pracownicy dostają wypłaty z poślizgiem

Czytaj dalej
Fot. DZ
Anna Dziedzic

Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu walczy o przetrwanie. Pracownicy dostają wypłaty z poślizgiem

Anna Dziedzic

Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu walczy o przetrwanie. Po ostatniej, resortowej kontroli w pogrążonym w finansowym kryzysie sosnowieckim Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego, ministerstwo zdrowia tworzy zalecenia pokontrolne.

Minister zamierza powołać zespół roboczy, który po analizie, pomoże stworzyć plan naprawczy. Interweniują też władze Sosnowca.

Sytuacja finansowa sosnowieckiego Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego od wielu miesięcy jest bardzo trudna. Kilka tygodni temu pojawiły się nawet informacje, że istniejący od 53 lat ośrodek naukowo-badawczy może zostać zlikwidowany. Instytut prowadzi m.in. Regionalny Ośrodek Ostrych Zatruć z oddziałem toksykologii klinicznej, do którego trafiają pacjenci z najcięższymi zatruciami roślinami, grzybami, po ukąszeniach przez jadowite zwierzęta oraz zatruci dopalaczami. Z powodu tych doniesień do ministra zdrowia i premiera Mateusza Morawieckiego specjalny list z prośbą o informacje na temat planów, dotyczących Instytutu wystosował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Nie wierzę, że ktoś mógł wpaść na pomysł, żeby nie tylko Sosnowiec, ale i metropolię pozbawić tak ważnego ośrodka walki z dopalaczami i zanieczyszczeniem powietrza - mówi prezydent Sosnowca.

Tymczasem w sosnowieckim IMPiZŚ pracownicy otrzymują wynagrodzenie z poślizgiem.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.