Intel Extreme Masters w Spodku do 2019 r? Taką uchwałę podjęli radni

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Justyna Przybytek

Intel Extreme Masters w Spodku do 2019 r? Taką uchwałę podjęli radni

Justyna Przybytek

IEM Katowice aż do roku 2019! Katowiccy radni podjęli w środę uchwałę w sprawie woli organizowania w Katowicach imprezy Intel Extreme Masters aż do 2019 roku. To oznacza, że Katowice będą stolica mistrzostw świata w grach komputerowych jeszcze przez 5 następnych lat!

IEM Katowice:

Intel Extreme Masters, czyli Mistrzostwa Świata w grach komputerowych to wydarzenie organizowane przez ESL (Electronic Sports League), któremu towarzyszą targi elektroniki, gier komputerowych, konferencja biznesowa branży IT i gier video. Impreza w Spodku jest jednym z sześciu turniejów na świecie widniejących na stałe w rocznym kalendarzu Intel Extreme Masters, jest zaliczana do tzw Mega Imprez obok tych odbywających się w San Jose czy Taip.

ZOBACZ KONIECZNIE, CO DZIAŁO SIĘ NA IEM 2013:
INTEL EXTREME MASTERS 2014 GRAND FINAL

W roku 2014, w czasie czterodniowej i odsłony IEM w Katowicach, przez Spodek przewinęło się 73 tysiące osób. Rok wcześniej – ponad 50 tys. Natomiast relację na żywo z turnieju w katowickiej hali na całym świecie śledziły 23 mln widzów.

- W 2015 roku prognozy wskazują, że frekwencja przekroczy 100 tys. osób – mówił podczas sesji radny Michał Jędrzejek, pomysłodawca przyciągnięcia do Katowice IEM.

W kolejnych latach Katowice chcą też udostępniać na część konferencyjną Intel Extreme Masters przestrzeń będącego jeszcze w budowie (finał w styczniu 2015) Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Finał Intel Extreme Masters 2015 w Spodku zaplanowano w dniach 12-15 marca. Będzie o co walczyć, łączna pula nagród tym razem wyniesie 200 tysięcy dolarów. Wcześniej IEM 2015 będzie m.in. w Kolonii i Tajpej. To już 9. finał sezonu IEM.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.