Inteligentny system steruje ruchem na bielskich ulicach

Czytaj dalej
Fot. fot. materiały mzd
Łukasz Klimaniec

Inteligentny system steruje ruchem na bielskich ulicach

Łukasz Klimaniec

Zakończył się pierwszy etap budowy Systemu Zarządzania Ruchem w Bielsku-Białej. Kilka udogodnień zyskali pasażerowie MZK, zmianę odczuwają także kierowcy przejeżdżający przez bielskie skrzyżowania.

W ramach projektu ITS (Inteligentny System Transportowy) w Bielsku-Białej została zmodernizowana infrastruktura związaną z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych. Stare maszty i wysięgniki sygnalizatorów, jaki i same sygnalizatory, zastąpiły nowe urządzenia, pojawiły się także nowe pętle indukcyjne, które wykrywają samochody podjeżdżające do sygnalizacji. Wszystko po to, by usprawnić ruch w mieście.

Spora zmiana nastąpiła na przystankach autobusowych, na których pojawiły się tablice dynamicznej informacji pasażerskiej - prezentują informacje o czasie odjazdu autobusów, a każda z nich jest przystosowana do obsługi przez osoby z niewidome lub niedowidzące - przekaz głosowy odczyta komunikat o odjazdach. Tą zmianę dostrzegą i docenią pasażerowie gołym okiem. Ale nowinek jest więcej - Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zyskał narzędzie do planowania i optymalizowania rozkładów jazdy, a także pracy przewozowej.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.