Interaktywny magazyn Dziennika Zachodniego

Czytaj dalej
Maria Zawała

Interaktywny magazyn Dziennika Zachodniego

Maria Zawała

Wirtualne spacery, aktywne zdjęcia, filmy, mapy, infografiki i ciekawe teksty. Jak co tydzień w Śląsku Plus.

W minionym tygodniu Katowice żyły Europejskim Kongresem Gospodarczym. Bez wątpienia była to najlepsza taka impreza w Europie Centralnej. VII Europejski Kongres Gospodarczy był rekordowy jeśli idzie o liczbę gości. Do Katowic przyjechało ich 7500. W tym reprezentacja polityków i biznesmenów z najwyższej europejskiej półki. Wszystkich zachwyciło Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Podziwiali Strefę Kultury - wspaniały gmach NOSPR-u i niezwykłe budynki Muzeum Śląskiego.

Czy wiecie, że stare Muzeum Śląskie, to przedwojenne, po którym potem nic nie zostało, również było niezwykłe? Gmach z 1939 roku miał ruchome ściany i ruchome schody, specjalną klimatyzację, potrójne szyby. Jak wyglądał, kilka lat temu spróbowała odtworzyć graficzka Agata Jonecko: jest autorką animowanej rekonstrukcji muzeum przygotowanej na potrzeby filmu "Dwugłowy smok" o rozwoju regionu tuż przed wojną. Animację znajdziecie także w Śląsku Plus.

Zostając przy perłach architektury: czy wiecie, że charakterystyczne łuski na gmachu katowickiego Skarbka wkrótce znikną? Społem chce je zdrapać, bo gołębie za przeproszeniem, robią tam, co robią? Już zaczynają się protesty miłośników tego dizajnu.
Pozostając w klimacie, przybliżamy też kulisy budowy Hali Gliwice. Wybierzcie się z nami w wirtualny spacer. Trybuny Hali Gliwice wypełni blisko 14 tys. krzesełek. Wśród nich przewidziano aż 1008 VIP-owskich, droższych miejsc. Sprawdziliśmy, gdzie będzie to najważniejsze miejsce.

A że za oknami piękna wiosna, może warto wybrać się także w plener. Może szlakiem cieszyńskich magnolii. Znajdziecie go najpierw na naszej interaktywnej mapie. Bo może tego nie wiecie, ale najpiękniejsze w kraju magnolie kwitną właśnie w Cieszynie. Nie żartujemy. Takich pięknych kwiatów nie znajdziecie nigdzie indziej. Nic więc dziwnego, że co roku, w czasie kiedy w co drugim cieszyńskim ogrodzie kwitną te piękne drzewa, mnóstwo ludzi odbywa spacer wzdłuż Szlaku Kwitnących Magnolii.

W tym tygodniu w Śląsku Plus jak zwykle nie zabraknie ciekawych tematów. Interaktywne zdjęcia, mapy, filmy.
Miłej lektury!

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.