Inwestują w drogi i chodniki

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiśniewski
Karolina Rokitnicka

Inwestują w drogi i chodniki

Karolina Rokitnicka

Ulica Orzeszkowej oraz 11 listopada w Rypinie zyskają nowe nawierzchnie. Prace będą też prowadzoane na Nowym Osiedlu i Mławskiej.

Miasto w tym roku przeprowadzi sporo prac związanych z poprawą infrastruktury drogowej. Korzyści odczują kierowcy i piesi.

Drogi i chodniki

Samorząd inwestuje w przebudowę nawierzchni ulicy Orzeszkowej i utwardzenie alejek w Parku Miejskim. Do przetargu na wykonanie prac przystąpiło siedem firm. Najelpszą ofertę złożył DROGBUD - Zakład Robót Drogowo Budowlanych Michała Podralskiego z gminy Dobrzyń nad Wisłą. Zadanie pochłonie około 156 tys. zł.

- Inwestycja ma ogromne znaczenie nie tylko dla spółek miejskich, takich jak Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMES” czy Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które mają w tej części miasta swoją siedzibę, ale także dla wszystkich mieszkańców Rypina. Wpłynie ona bowiem na poprawę bezpieczeństwa, ułatwi dojazd do spółek, a także do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co ma szczególne znaczenie w przypadku organizowanych na terenie tej jednostki imprez kulturalno-sportowych. Inwestycja przyczyni się nie tylko do poprawy warunków życia, ale również do poprawy estetyki miejsca - informuje Urząd Miejski w Rypinie.

Zadanie ma zostać zrealizowane do 13 maja.

Jaśniej i bezpieczniej

Miasto rozstrzygnęło też przetarg na budowę oświetlenia ulicznego w części ulicy Polnej. Firma ATMA z Aleksandrowa Kujawkiego od podpisania umowy ma trzy miesiące na montaż 11 lamp ledowych.

Ponadto miasto ogłosiło przetarg na przebudowę nawierzchni ulicy 11 Listopada. Oferty można składać do 20 kwietnia. Inwestycja ma objąć odcinek między skrzyżowaniami z ulicą Zieloną i Piłsudskiego. Realizacja zadania ma potrwać 2 miesiące.

Do 22 kwietnia miasto przyjmuje natomiast oferty na utwardzenie nawierzchni przy budynku Nowe Osiedle 24 i Mławskiej 33, 35, 37. Tu fachowcy też będą mieli dwa miesiące na wykonanie prac.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.