Inwestycje w KWK Borynia. Będą nowe miejsca pracy dla górników

Czytaj dalej
Bartosz Wojsa

Inwestycje w KWK Borynia. Będą nowe miejsca pracy dla górników

Bartosz Wojsa

W kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Ruch Borynia, szykują się spore inwestycje. Jak udało nam się ustalić, ich efektem ma być także zwiększenie liczby pracowników w kopalni. Jeszcze w tym roku pracę dostanie około 180 osób.

Ruch Borynia w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jeszcze w tym roku rozpocznie drążenie kolejnego przekopu, który będzie biegł do nowego poziomu pod ziemią (do 1120 metrów).

- To pierwszy etap inwestycji - mówi Jarosław Twardokęs, dyrektor techniczny Ruchu Borynia. - Drugim etapem będzie pogłębienie szybu II, a także wykonanie modernizacji szybu I, czyli przerobienie go w taki sposób, by można było z niego więcej „wyciągnąć” - dodaje.

Rozpisano już przetargi, które mają wskazać wykonawców inwestycji. Jak mówi dyrektor Twardokęs, ukończenie pogłębiania szybu ma - zgodnie z założeniami - zakończyć się w 2023 roku.

SPRAWDŹ KONIECZNIE
ILE ZARABIA GÓRNIK? OTO AKTUALNE ZAROBKI

Oczywiście, trzeba będzie także dokonać rozbudowy infrastruktury technicznej, która jest niezbędna na nowym poziomie przekopu.

Ruch Borynia aktualnie fedruje czterema ścianami i ten model pracy, jak mówi Twardokęs, pozostanie. Nowe inwestycje dotyczące drążenia kolejnych przekopów związane są natomiast z chęcią ciągłego rozwoju kopalni. A z tym wiąże się też zwiększenie liczby pracowników w Ruchu.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.