Jagoda Gaca broni tytułu Miss Startu PGE Ekstraligi - Dla czytelników DZ w specjalnej sesji!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Kamczyk / Dziennik Zachodni
Arkadiusz Biernat

Jagoda Gaca broni tytułu Miss Startu PGE Ekstraligi - Dla czytelników DZ w specjalnej sesji!

Arkadiusz Biernat

Jagoda Gaca, podprowadzająca żużlowców na zawodach w Rybniku ma szansę ponownie zostać Miss Startu PGE Ekstraligi. Z wodzisławianką, broniącą tytułu, spotkaliśmy się na rybnickim stadionie. Specjalnie dla czytelników DZ, wykonaliśmy z Jagodą Gacą sesję zdjęciową. Jagoda pozowała przed obiektywem Szymona Kamczyka.

Zobaczcie krótką relację z naszej sesji zdjęciowej z Jagodą Gacą! Wideo A.Biernat, S.Kamczyk

Bez pięknych kobiet podprowadzających żużlowców do startu trudno sobie wyobrazić dzisiejszy "czarny sport". To także one wspólnie z żużlowcami tworzą widowisko sportowe. Kibice odwiedzający stadion przy ulicy Gliwickiej potwierdzą, że najpiękniejsze podprowadzające są właśnie w Rybniku. Jedną z nich jest Jagoda Gaca.

Z piękną wodzisławianką broniącą tytułu Miss Startu PGE Ekstraligi spotkaliśmy się na rybnickim stadionie.

- Moja przygoda z żużlem zaczęła się dość przypadkowo. Trzy lata temu przyjaciółka hostessa zaproponowała mi pracę na stadionie podczas zawodów. Nigdy wcześniej nie byłam na żużlu, nie wiedziałam na czym polega ten sport. Ale od początku bardzo mi się spodobało – przyznaje 22-latka.

Choć teraz nie wyobraża sobie życia bez "czarnego sportu", to początki jednak nie były łatwe.

- Na początku popełniałyśmy wiele błędów na torze, robiłyśmy gafy. Zdarzało się, że myliliśmy kolory pomponów i pola startowe. Kibice gwizdali, a my nie wiedziałyśmy o co chodzi. Dopiero później zwrócono nam uwagę na czym to polega – wspomina z rumieńcami na twarzy.

Dziś nie ma jednak mowy o żadnej wpadce. - Teraz to już jest całkiem inaczej. Doświadczenie robi swoje. Podczas zawodów śledzimy program. Przed meczem musimy wiedzieć według jakiego zestawu prowadzone są zawody, aby odpowiednio podprowadzać zawodników pod linię startu. Trochę też nauczyłyśmy się regulaminu. Myślę, że nie jednego kibca zaskoczyłybyśmy wiedzą o żużlu – uśmiecha się Jagoda Gaca.

Na co dzień zajmuje się marketingiem w Rybniku. W wolnych chwilach lubi spotykać się ze znajomymi, a także brać udział w sesjach fotograficznych. W 2016 roku kibice przyznali jej tytuł Miss Startu PGE Ekstraligi. - Miłe zaskoczenie, bo była olbrzymia konkurencja – zaznacza brunetka.

Teraz Jagoda Gaca broni tytułu. Znajduje się w gronie 8 finalistek konkursu na Miss Startu PGE Ekstraligi. Głosowanie potrwa do 7 sierpnia do godziny 18. Głosy można oddawać za pośrednictwem strony speedwayekstraliga.pl (jeden dziennie). Wyniki poznamy 14 sierpnia.

Trzymamy kciuki za Jagodę!

Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.