Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Agaty Kornhauser-Dudy [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Aleksander Król
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Agaty Kornhauser-Dudy [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

Ostatnio Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda przyjechała na spotkanie z rybnickimi gimnazjalistami. Oceniam stylizację z tamtego wydarzenia.

Pierwsza Dama, trzeba jej to oddać, dobrze wywiązuje się ze swojej reprezentacyjnej funkcji. Nie bez przyczyny porównywana jest do Claire Underwood, głównej bohaterki serialu „House of Cards”. Obydwie mają słabość do idealnie skrojonych żakietów i marynarek. Zwykle wszystko dopięte na ostatni guzik. Oczywiście Pani Prezydentowej zdarzają się też wpadki, ale są one na tyle niewielkie, że w obliczu całości - szybko o nich zapominamy.

Zazwyczaj dobór kolorów naszej bohaterki jest bardziej odważny niż czarno-szary zestaw ze spotkania z gimnazjalistami. Mocniejsze kolory służą urodzie naszej Pierwszej Damy, a nawet stały się jej znakiem rozpoznawczym. Szkoda z tego rezygnować. Wizerunek Pani Prezydentowej kojarzy mi się ze świeżością i swego rodzaju blaskiem, tutaj go brakuje.

Nie jestem pewna na 100 proc., ale mam podejrzenia, że Pani Prezydentowa jest sylwetką I. Charakteryzuje ją podobna rozpiętość ramion i bioder, wcięta talia - choć niewyraźnie zaznaczona, jednak obecna - oraz wysoki wzrost. Bycie wysoką i szczupłą to cenne atuty, ale okazuje się, że i te sylwetki mają swoje „problemy”. Podstawowy z nich - większość rękawów i nogawek rzeczy dostępnych w sklepach jest za krótka.

Receptą na dobry wygląd sylwetek I-kształtnych jest tworzenie poprzecznych podziałów sylwetki poprzez łączenie kontrastowych elementów garderoby i podkreślanie czy też nadawanie jej - w zależności od stopnia szczupłości - kobiecych kształtów. Bardzo korzystne jest ubieranie na tzw. cebulkę - tak, by poszczególne warstwy były widoczne i różne od siebie kolorem lub fakturą materiału. Warto też koncentrować uwagę innych na środkowych partiach ciała - zapięciami, guzikami lub długimi wisiorami kończącymi się na wysokości talii.

Kod ubioru, który obowiązuje Pierwszą Damę jest bardzo klasyczny i skromny. Nie ma tu miejsca na nonszalancję i długie wisiory, dlatego znalezienie złotego środka - pomiędzy tym, co się powinno ze względu na rolę, a tym, co pasuje - może nie być proste. Jednak realne, co widać w przypadku pani Agaty Dudy.

Moja ocena: 4 (obniżona za brak koloru)

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka firmy "Tatiana Szczęch
Stylizacja. Produkcja. Szkolenia i warsztaty" w Gliwicach.
www.tatianaszczech.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
https://www.facebook.com/Tatiana-Szczech

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.