Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Agnieszki Kostempskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Agnieszki Kostempskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]
Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację Agnieszki Kostempskiej.

Z ogromną przyjemnością przyglądam się Agnieszce Kostempskiej, która jest działaczką PO i żoną prezydenta Świętochłowic. W ocenianej stylizacji zaprezentowała się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Ostatnio dużo piszę o kolorach, ale wszystko dlatego, że uważam je za niezwykle istotny element wizerunkowy. Nie tylko dlatego, że od nich zależy, jak wygląda kondycja naszej cery, ale także z powodu psychologii kolorów.

Beż. Postrzegany jako uniwersalny, neutralny, wszystkim pasujący… Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym powszechnym twierdzeniem. Osobiście uważam, że może on zdziałać tyleż złego, co i dobrego. Bo owszem, jako kolor butów sprawdza się doskonale, a panie, którym zależy na optycznym wydłużeniu nóg powinny posiadać choć jedną parę szpilek w tym właśnie kolorze. Podobnie z beżowymi topami, które zakładamy pod np. granatowe żakiety – koszulka jest wtedy „przedłużeniem” szyi i dekoltu, co w efekcie wysmukla sylwetkę.

Istnieje jednak jeszcze ciemna strona mocy beżu. Często powtarzam, że kolor i jego temperatura ma ogromne znaczenie dla naszego wyglądu, w przypadku beżu – trzeba to pomnożyć razy kilka. Nie wiem, z czego to wynika, ale jeśli chodzi o ten konkretny kolor – należy wyjątkowo wyostrzyć zmysły i nie mieć wątpliwości, co do tonacji, która jest dla nas odpowiednia. Inaczej będziemy wyglądać nijako, na osoby zmęczone i styrane życiem. Beż w nieodpowiednim dla nas odcieniu lubi też dodawać lat,  a chyba nie o to nam chodzi…

Beż zdecydowanie lepiej prezentuje się w damskiej garderobie niż męskiej – szczególnie jeśli mówimy o tej służbowej, do pracy. Budzi zaufanie i pomaga zjednać sobie innych. Idealnie komponuje się z granatem, czernią i czerwienią.

Pani Agnieszka ma na sobie odpowiedni odcień beżu, dzięki czemu wygląda bardzo świeżo i lekko. Nie skupiamy zbyt dużej uwagi na jej stroju, stanowi on bardziej tło do tego, co ma do powiedzenia nasza bohaterka. I bardzo dobrze! Czyż nie o to powinno chodzić? Szczególnie w przypadku polityka. Podoba mi się niemal wszystko. Kolor, fason, styl. Piękne włosy, makijaż, dodatki. Widać dbałość o każdy szczegół. Jedną rzeczą, którą bym wymieniła są buty. Same w sobie ładne, ale nie komponują się z całością i skracają nogi. W ocenie ogólniej, udam, że tego nie zauważyłam.

Moja ocena: 5

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.