Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl aktorki Sylwii Gliwy [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl aktorki Sylwii Gliwy [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację aktorki Sylwii Gliwy.

Dziś oceniam stylizację aktorki pochodzącej z Tarnowskich Gór - Sylwii Gliwy. Tak ubrana pojawiła się na sesji zdjęciowej towarzyszącej wywiadowi dla DZ.

W ocenianym zestawie, choć jest jak najbardziej poprawny, brakuje mi koloru. Aura za oknami jest ostatnio tak niesprzyjająca, że robiłabym wszystko, by „pokolorować" szaro-bure otoczenie. Tymczasem, płaszcz pani Sylwii jest melanżem czerni i bieli. Pod szyją widzimy czarny golf lub szal. Spodnie szare. A całość uzupełniają czarne buty. Jak powiedziałam wcześniej, jest poprawnie. Kolory te są odpowiednie dla naszej bohaterki. Szkoda mi jednak, że „wtopiła” się w tło.

Oprócz kolorów ważne są fasony. Dwurzędowy płaszcz, który szczególnie polecam szczupłym sylwetkom, leży na pani Sylwii doskonale. Płaszcz to wyjątkowo ważny element wizerunkowy, który  - w czasie, kiedy z niego korzystamy - będzie miał wpływ na to, jakie zrobimy pierwsze i ostatnie wrażenie na innych. Warto o tym pamiętać. Dobrze, kiedy podkreśla walory figury i jednocześnie ukrywa jej mankamenty.

Kluczem do sukcesu jest samoświadomość kobiet i umiejętność „zdiagnozowania" swojej sylwetki, czyli podporządkowania jej do konkretnego typu. Wyróżniam sylwetki: X, A, Y, H, O oraz I i F. Kształty pięciu pierwszych liter odzwierciedlają proporcje: ramiona - wcięcie w talii - biodra. Sylwetki I i F mają ścisły związek ze wzrostem. I-kształtna pani jest bardzo wysoka, F - niska i filigranowa. Oto, jakie płaszcze polecam poszczególnym sylwetkom:

X - taliowany, jednorzędowy, szlafrokowy, trencz,
A - z szerokim kołnierzem, dwurzędowy, długość za kolano,
Y - z dekoltem V, który wypełniamy szalem lub apaszką, z kołnierzem szalowym, rozkloszowany u dołu, z naszywanymi kieszeniami na wysokości bioder,
H - fason o linii empire, czyli odcinany tuż pod biustem lub szlafrokowy z paskiem ciemniejszym niż sam płaszcz, polecam wszelkie asymetrie - w przeszyciach, zapięciach,
O - fason empirowy, pudełkowy, zawsze bez paska,
I - długość midi, w duże wzory - najlepiej poprzeczne, dwurzędowy, trencz z dużym kołnierzem i mocno rozkloszowanym dołem,
F - fasony w stylu lat 60., czyli kształtem nawiązujące do litery A, koniecznie krótkie.

Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na buty pani Sylwii. Wielka pochwała za nie! Niedawno takie widziałam u Emmanuelle Alt, czyli naczelnej paryskiego Vogue’a, a ona wie najlepiej, co w modowej trawie piszczy. :)

Moja ocena: 4+ (ocena obniżona za brak koloru).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.