Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Andrzeja Krzywego [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Fot. FOT. Maciej Gapiński
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Andrzeja Krzywego [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację wokalisty Andrzeja Krzywego.

Dziś w „Jak cię widzą, tak cię piszą…” wokalista Andrzej Krzywy i stylizacja, którą zaprezentował na sobie w czasie imprezy z okazji otwarcia nowego pasa startowego na lotnisku w Pyrzowicach.

Pan Andrzej postawił na monochromatyczny zestaw. Wszystko czarne. Lubię czasem ponarzekać z powodu nadmiernego umiłowania innych do czerni. Tym razem jednak przybiorę odmienną postawę.

Większość imprez odbywa się w godzinach późnopopołudniowych, a wręcz wieczornych, więc i strój może nabrać charakteru wieczorowego. Wtedy czerń jest jak najbardziej na miejscu i ma swoje uzasadnienie. Dodatkowo, w przypadku naszego bohatera, to przecież także strój sceniczny. Ten rządzi się swoimi prawami - w zasadzie wolno wszystko, w zależności od tego, jaki efekt „rażenia” chcemy osiągnąć.

Łącząc ze sobą kilka elementów garderoby w kolorze czarnym zalecam szczególną ostrożność, ponieważ nie wszystkie jej odcienie dobrze wyglądają obok siebie. Mogą np. stworzyć wrażenie, że jedna z rzeczy jest sprana i „zmęczona czasem”. Na szczęście, tego problemu na zdjęciu nie widzę.

Dodatkową zaletą jednolitych kolorystycznie zestawów jest stworzenie pionowej linii, którą polecam osobom niskim lub tym, którym zależy na wysmukleniu i wyszczupleniu sylwetki. Taki trik stylizacyjny.

I jeszcze jedna uwaga a propos koloru czarnego. Podobno wyszczupla… Podobno. Prawda i fałsz w jednym. Każdy ciemny kolor wyszczupla, z tego wynika, że czarny także. Także, podkreślam dosadnie, bo ten sam efekt można osiągnąć granatem, grafitem, śliwką, butelkową zielenią czy czekoladą. Kolory te, nie będąc czernią, delikatnie ożywią wizerunek i nadadzą mu ciekawszego wyrazu. Każdy ciemny kolor w większych ilościach daje optyczne złudzenie pomniejszenia. Dlatego prawda. Zatem skąd fałsz? Otóż - czarny jest na tyle intensywny, że „obrysowując” sylwetkę, idealnie oddaje jej kształt. Osoby, którym zależy na efekcie wyszczuplającym, najczęściej nie chcą wyraźnie uwidaczniać i eksponować konturów swojej sylwetki. Czarny w takim przypadku nie pomaga, a jego działanie jest wręcz odwrotne. Nie warto wierzyć stereotypom.

Podoba mi się Andrzej Krzywy w wydaniu ze zdjęcia. Pochwała za dopasowanie rzeczy do sylwetki, a przede wszystkim za styl. Jest elegancko, ale z pazurem - głównie ze względu na spodnie ze skórzanymi wstawkami, co bardzo odmłodziło wizerunek.

Jedyne moje wątpliwości budzą buty, które na zdjęciu wydają mi się mało zgrabne, zbyt płaskie „kaczkowate”, ale może to tylko kwestia niefortunnego ujęcia.

Moja ocena: 5

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.