Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Andrzeja Zabieglińskiego [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Andrzeja Zabieglińskiego, wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oto kolejna męska stylizacja, którą przyszło mi oceniać. Moim dzisiejszym bohaterem jest Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a zdjęcie zostało zrobione podczas konferencji „Edukacja zawodowa kluczem do przyszłości regionu”. Przyjrzyjmy się tej stylizacji z bliska.

Bazę ubraniową stanowi - jak to na eleganckiego mężczyznę przystało - garnitur.

Znowu mam wątpliwości co do rozmiaru marynarki. Głównie z uwagi na dużą ilość marszczeń na rękawach - są one zdecydowanie za szerokie, ale też przydługie, ponieważ nie widać spod nich mankietów koszuli.

Spodnie mają ładny fason podkreślający szczupłą sylwetkę pana Andrzeja. I nawet długość nogawek jest słuszna. Dawno na łamach mojej rubryki tego nie było. I proszę zwrócić uwagę, że od razu mamy wyrażenie, że patrzymy na mężczyznę wyprostowanego i wysokiego - czy to drugie jest prawdziwe, szczerze nie wiem, ale wrażenie pozostaje. Drodzy panowie, zrezygnujecie z wszelkich „harmonijek” na wysokości kostek. To nie jest ani ładne, ani służące Waszemu wizerunkowi.

Biała koszula to takie „must have” w garderobie każdego - czy to kobiety, czy mężczyzny. Sprawdza się w wielu sytuacjach, ważna jest jej oprawa. Biel połączona z granatem nie jest tak mocno kontrastująca jak z kolorem czarnym. Przez to zbudowany zestaw kolorystyczny wydaje się łagodniejszy, odpowiedni na dzień, na konferencję.

Kontrowersje może budzić pomarańczowo-niebieski krawat. Po pierwsze, jego odcień niebieskości jest znacznie cieplejszy od niebieskości garnituru - dla mnie to dysonans nie do zaakceptowania, w tym konkretnym przypadku. Po drugie, pomarańczowy? Pan Andrzej jest raczej chłodnym typem kolorystycznym i jednak polecałabym pozostać w palecie chłodnych kolorów. Krawat to główny męski dodatek, który - tuż po koszuli - znajduje się najbliżej twarzy. Te kolory właśnie są dla naszego wizerunku najistotniejsze. Nie polecam się pomylić.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.