Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Anny Jedynak [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Anny Jedynak [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Anny Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

Przyjrzyjmy się dziś stylizacji nowej wiceprezydent Sosnowca - Anny Jedynak. Zdjęcie zostało zrobione w jej pierwszym dniu urzędowania, więc z pewnością był to dla naszej bohaterki dzień wyjątkowy i domyślam się, że dołożyła wszelkich starań, by odpowiednio wyglądać.

Pochwalam kolorystykę. Według zasad kodu ubioru granat jest idealny na sytuacje dzienne, do pracy - szczególnie dla urzędnika. Stonowany odcień nie zdominował Pani Anny, a nawet bardziej wyostrzył jej urodę. Podoba mi się też zamysł, żeby tego dnia postawić na sukienkę. Jest bardzo elegancko, ale też kobieco.

Nadmiar materiału w rejonie biustu i rękawów pozwala mi wysnuć wniosek, że patrzymy dziś na Panią A, czyli taką, u której dolne partie sylwetki wydają się być większe i cięższe. Aby stworzyć harmonijną linię ciała u A-kształtnych, należy w taki sposób dobierać fasony, aby ściągały wzrok powyżej talii i optycznie poszerzały linię ramion. Bufki to właśnie to, co pomaga. Podobnie jak pagony czy poduszki.

Zakup sukienki dla pań, u których faktycznie ramiona są znacznie węższe niż biodra to duże wyzwanie. Czasem najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie jej o rozmiar większej i zaniesienie do krawca, aby wyrównać proporcje między górą a dołem. I to właśnie powinna uczynić nowa wiceprezydent Sosnowca.

Na przyszłość: są dwa fasony sukienek, które powinny prosto z wieszaka pasować do sylwetki A - sukienka z podwyższoną talią oraz wiązana szyta z koła lub półkoła.

Piękne paznokcie, delikatny makijaż, minimalistyczne dodatki. Akurat w przypadku pań o sylwetce A zawsze namawiam na większe naszyjniki, ale w oficjalnych sytuacjach - nie zawsze wypada. Nie każda kobieta czuje się też w nich dobrze. Warto jednak byłoby postawić na choćby mały akcent kolorystyczny na dekolcie, aby znowu większą uwagę skupić na górnych partiach ciała.

Spięte włosy - w porównaniu do rozpuszczonych - uchodzą za bardziej profesjonalne. Niestety, sama fryzura Pani Anny wygląda troszkę niedbale. Rozważyłabym też zmiany kształtu - może jakaś forma z grzywką?

Ostatnia moja uwaga dotyczy butów. Same w sobie są bardzo poprawne, jednak ciężkie, za ciężkie - w zestawieniu z kruchą budową ciała o proporcjach litery A i wyżej opisaną sukienką. Warto do pracy zabierać drugą zamienną parę.

Moja ocena: 3+, bo jest dostatecznie dobrze. Bardzo duży plus za uśmiech.

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.