Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Anny Michalczyk [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Anny Michalczyk [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Anny Michalczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Anna Michalczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku, była jedną z osób, które pojawiły się na otwarciu Centrum Kompetencji przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Przyjrzyjmy się bliżej jej stylizacji.

Bazę ubraniową zestawu stanowi spodnium, czyli kostium składający się z żakietu i spodni, w kolorze głębokiego granatu, który doskonale sprawdza się jako zamiennik czerni na sytuacje dzienne, biznesowe.

Cieszę się, że kobiety coraz częściej odchodzą od klasycznych białych koszul noszonych pod żakiety i marynarki. Proszę mnie źle nie zrozumieć, biała koszula to absolutny "must have” dla każdego, ale nie zawsze zestaw dwóch kołnierzy razem wygląda dobrze - szczególnie jeśli komuś zależy na wysmukleniu i wyszczupleniu sylwetki, górnych partii ciała, szyi. Wtedy zdecydowanie lepiej sprawdza się zwykły top. Kiedy jest on biały, wciąż pozostaje elegancki, a jednak wygląda to lżej i delikatniej.

Zdecydowanie najsłabszym elementem stylizacji są buty. Niby proste, klasyczne, ale w obliczu całości wyglądają na… ciężkie i jakieś takie niedopasowane. Choć to, na co postawiła Pani Ania trudno uznać za błąd, namawiałabym, żeby na imprezę dzienną latem wybierać cieliste czółenka i jaśniejszą torbę.

Torebka sama w sobie bardzo ładna. Świetny fason i styl. I nawet złote wykończenia zgadzają się z kolorem wyżej wspomnianych guzików żakietu.

Okulary, choć bez polotu, bardzo poprawne. Oprawy korespondują z linią brwi i kształtem twarzy.

Pochwała za fryzurę i makijaż. Jest bardzo naturalnie, elegancko i z klasą.

Moja ocena: 4+ (Nie mogę pominąć faktu za długich rękawów, które ewidentnie szkodzą proporcjom sylwetki.)

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.