Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Bogdana Fiszera

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Bogdana Fiszera

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Bogdana Fiszera, prezesa firmy Conbelts SA.

Jednym z uczestników debaty o przyszłości Śląska, która ostatnio odbyła się w siedzibie "Dziennika Zachodniego", był Bogdan Fiszer, prezes firmy Conbelts SA. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak zaprezentował się przy tej okazji.

Garnitur - sam w sobie - jest świetny. Dobry kolor oraz fason. Patki przy kieszonkach świadczą o jego delikatnie sportowym charakterze.

Doceniam wiedzę naszego bohatera dotyczącą prawidłowego zapinania guzików marynarki. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą lub zapomnieli - marynarkę na dwa guziki zapinamy tylko na ten górny, dolny pozostawiając rozpiętym.

Pan Bogdan nie zadbał jednak o szczegóły, które mają kolosalne znaczenie dla budowania proporcji sylwetki i wyglądu ogólnego. Mowa tu o odpowiednich długościach - zarówno rękawów, jak i nogawek. I jedne, i drugie są przydługie. Marszczenia na ramionach i materiałowa harmonijka u dołu spodni są niepotrzebne, wręcz przeszkadzające i szkodzące sylwetce.

Koszula i krawat są w zupełnie innym klimacie. Tak, wiem, to zwykła klasyczna męska koszula, ale - w intensywnym kolorze, co modne było przed laty. Może gdyby jeszcze kolor ten nawiązywał do typu kolorystycznego, jakim jest Pan Bogdan, wtedy nie uderzałoby to aż tak bardzo. Jestem pewna, że nasz bohater wygląda znacznie lepiej w jaśniejszych i bardziej kontrastowych kolorach. Biel w odcieniu śmietany czy delikatny błękit byłyby idealne.

Krawat jest w nawiązaniu kolorystycznym do koszuli. W związku z tym, że koszula nie należała do najlepszych wyborów, podobnie jest i z krawatem, który ma się nijak do głębokiego granatu garnituru.

W wizerunku chodzi o uzyskanie harmonii - w pierwszej kolejności tej kolorystycznej. Bez niej, rzeczy - nawet najlepszej jakości, najodpowiedniej dobrane fasonem do kształtów sylwetki - będą wyglądały nijako, a my razem z nimi.

Moja ocena: 3-.

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.