Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Darii Szczepańskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Darii Szczepańskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]
Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację Darii Szczepańskiej, wiceprezydent Tychów.

Przyjrzyjmy się dziś bliżej stylizacji pani Darii Szczepańskiej, wiceprezydent Tychów. Zdjęcie zrobiono na gali rozdania nagród „Tyski Lider Przedsiębiorczości” w Promnicach.

Patrząc na Panią Prezydent przypomniała mi się piosenka Chrisa De Burgh „Lady in red”. Wyśpiewuje on w niej całą siłę rażenia, jaką niesie za sobą kolor czerwony w wizerunku. Nie ma drugiej barwy o takiej mocy oddziaływania na innych. Upatruję w tym szansy na uzyskanie pożądanego efektu, ale też ryzyka, jeśli kolor zostanie wykorzystany nieodpowiednio.
NIeodpowiednio, czyli jak? 

Po pierwsze, czerwony niejedno ma imię. Wszystko jest kwestią temperatury, barwy i naszego umiejętnego poruszania się wśród ciepłych i chłodnych odcieni, które powinniśmy stosować zgodnie z naszym typem kolorystycznym. Podczas gdy jedna osoba będzie wyglądać zjawiskowo w pomidorowej wersji czerwieni, dla innej strzałem w dziesiątkę okaże się czerwień malinowa lub żurawinowa. Wiele wariacji na ten sam temat, ale nie wszystkie rozwiązania będę dla nas równie dobre.

Po drugie, czerwony w naturalny sposób przyciąga uwagę innych. Warto o tym pamiętać przy budowaniu proporcji sylwetki.

Po trzecie, czerwony trzeba umieć nosić. Dużo zależy od kontekstu sytuacyjnego. Inaczej przecież wyglądamy w pracy, inaczej po pracy. Także w zależności od zawodu, jaki wykonujemy, naszego hobby, wszystkich ról społecznych, w jakich występujemy. Kolor czerwony kojarzony jest z odwagą, ambicją i pewnością siebie. I słusznie, bo czy kobieta mająca zły dzień jest w stanie założyć czerwoną sukienkę? Nie ma mowy! Ale za to, kiedy już decydujemy się na czerwoną sukienkę, najczęściej zakładamy do niej szpilki i nie mamy problemu, kiedy słychać stukot naszych obcasów.

Nasza bohaterka - cała w czerwieni, nie za sprawą sukienki, ale garnituru. Jego chłodny odcień zgodny jest z typem kolorystycznym Pani Darii, a co więcej - jego intensywność i nasycenie podkreśla urodę. Ciekawe jest połączenie z beżem oraz srebrną kopertówką i butami. Są jednak dwie rzeczy, które bym poprawiła - dopasowała żakiet w ramionach oraz skróciła rękawy, co poprzez odsłonięcie nadgarstków nadałyby większej lekkości.

Odpowiedni makijaż, świetnie dobrane okulary do kształtu twarzy oraz ładne, wysmakowane dodatki.

Ultrakobieco i stylowo.

Moja ocena: 4+ (obniżona za żakiet, który wymaga korekty).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.