Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Dawida Kwiatkowskiego [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Dawida Kwiatkowskiego [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego.

Dawid Kwiatkowski to bożyszcze nastolatek. Jak na polską wersję Justina Bibera przystało, wygląd i styl ma dla niego duże znaczenie.

Mieszkanie za czytanie

Dziś pierwszy raz na łamach DZ mam okazję ku temu, by opowiedzieć więcej o dwóch pojęciach ze świata mody, które przez laików traktowane są jako tożsame. W rzeczywistości podobne do siebie są tylko z nazwy. Co mam na myśli? Street style oraz streetwear. W tym miejscu, niestety, muszę posługiwać się angielszczyzną, ponieważ w języku polskim funkcjonuje jedynie pojęcie "mody ulicznej”, które zawiera w sobie i jedno, i drugie, nie dając możliwości wyłapania różnicy.

Street style to taki styl ubierania się na co dzień, który ma na celu wyróżniać z tłumu. Nietuzinkowy i odważny. Jego zwolennicy w taki sposób wybierają rzeczy, aby przykuwały uwagę innych. Osoby te strojem chcą wyrażać sobie, swoją osobowość i zainteresowania.

Natomiast streetwear to moda inspirowana sportem. Liczy się tutaj nie tylko oryginalność wyrażana kolorem czy przez graficzne wzory czy nadruki, ale też wygoda. Postawą tego stylu jest ciekawie zaprojektowany dres.

Oceniana przeze mnie stylizacja Dawida jest przykładem… właśnie mody streetwear’owej. Jest to w tej chwili ulubiony styl nastolatków. Z jednej strony wygodnie i na sportowo, z drugiej z charakterem. Do tego „dorzucone” okrągłe, najmodniejsze teraz, okulary i stylizacja gotow

Ostatnie słowo będzie o fryzurze. Nasz bohater bardziej znany jest z czupryny i rozwianego włosa, i myślę, że bardzo słusznie. Przy tak szczupłej i pociągłej twarzy wysmuklający i wydłużający „kogut” jest niepotrzebny.

Muszę przyznać, że nie „czuję” mody w takim wydaniu, więc tym razem ocenę pozostawiam Państwu. :)

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.