Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Eugeniusza Budnioka [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Eugeniusz Budniok, kanclerz Loży Katowickiej BCC Fot. Fot. Lucyna Nenow Eugeniusz Budniok, kanclerz Loży Katowickiej BCC
Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Eugeniusza Budnioka, kanclerza Loży Katowickiej BCC.

Bohaterem dzisiejszej oceny stylizacji jest Eugeniusz Budniok, kanclerz Loży Katowickiej BCC, który tak ubrany pojawił się na gali BCC w Promnicach.

Podoba mi się, że pan Eugeniusz skorzystał z marynarki klubowej, która obecnie jest wyjątkowo niedoceniana. Rzadko, bardzo rzadko, zdarza mi się spotykać, czy też oceniać na łamach DZ, panów prezentujących na sobie ten typ marynarki. A szkoda...

Jak zatem rozpoznać klubówkę? Jej cechy szczególne to:

Jeszcze ważna uwaga. Formalnie marynarka klubowa jest nieformalna lub półformalna - im większy kontrast między kolorami marynarki i spodni, tym zestaw uchodzi za bardziej sportowy.

Plus dla pana Eugeniusza za odpowiedni rozmiar marynarki i spodni oraz długości. Spod rękawów klubówki wyraźnie widoczne są mankiety koszuli. Brawo. Biała koszula pasuje do wszystkiego.

Klasycznie do klubówki nosimy krawaty i to w bardzo konkretny wzór - ukośne paski, ale osobiście nie byłabym taka kategoryczna. Chyba pierwszy raz zdarza mi się zobaczyć ten typ marynarki w towarzystwie muchy. Nie chcę powiedzieć, że to niepoprawne. Obecnie w modzie wszystkie chwyty dozwolone, ale jednak ta konkretna mucha nie była strzałem w dziesiątkę. Nie pochwalam wyboru koloru. Może i w jakiś sposób nawiązuje on do koloru złotych guzików, ale w przypadku tak chłodnej i stonowanej urody - jaką reprezentuje pan Eugeniusz - unikałabym bardzo ciepłych akcentów przy twarzy.

Poza tym, pisałam już o tym w ubiegłym tygodniu, mucha i poszetka z tego samego materiału - w sensie koloru i faktury, to modowe faux pas, dające wyraz braku wyobraźni. Zatem, drodzy panowie, unikamy „komplecików”, nawet jeśli są one dostępne w ofertach sklepowych.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.