Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Ilony Kanclerz [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polskapresse
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Ilony Kanclerz [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Ilony Kanclerz, projektantki mody z Katowic.

Dziś mojej ocenie podlega stylizacja, w której Ilona Kanclerz - pomysłodawczyni projektu „Modny Śląsk” - poprowadziła trzecią edycję imprezy w katowickim Altusie.

Nasza bohaterka jest dla mnie polską wersją Sharon Stone. Lubię ją obserwować, choć - w moim odczuciu - nie wszystko zawsze jest idealnie. Pani Ilona prezentuje się jednak z taką gracją, że trudno wytykać jej jakiekolwiek błędy stylizacyjne. Cóż… podejmuję wyzwanie. :) 

Pomimo tego, że czerń nie jest pewnie najlepszym z kolorów w palecie barw odpowiadających typowi urody pani Ilony, uważam, że na okoliczność wieczorową sprawdziła się ona doskonale. Wyostrzyła rysy twarzy i nadała większego charakteru.

Czarny top do marynarki to jedyne słuszne rozwiązanie w obliczu całości stylizacji. Głębokość dekoltu - tylko na wieczorne wyjścia. Czyli wszystko się zgadza.

A teraz słów kilka na temat spódnicy. Nie będą to jednak słowa zachwytu. Pomysł może i dobry, bo biała długa spódnica to u nas nie jest coś konwencjonalnego na wieczorową stylizację, ale moje wątpliwości dotyczą zestawienia jej razem z wcześniej opisywanym żakietem. Przy spódnicach, które rozszerzają się od razu od pasa, dobrze jest odkryć talię. Inaczej można uzyskać efekt ciężkości. I tak właśnie to widzę teraz. Może gdyby żakiet był krótszy, sięgający kości biodrowej… 

Moja ocena: 3 (chętnie dałabym 6 za twarz i wszystko, co wokół niej, ale - ze względu na optyczne zaburzenie proporcji, które ewidentnie skrzywdziło Panią Ilonę - jestem zmuszona ocenę obniżyć.)

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.