Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Irene Jacob [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. ARC
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Irene Jacob [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację francuskiej aktorki Irene Jacob

Irene Jacob to francuska aktorka. W ocenianej dziś przeze mnie stylizacji pojawiła się na festiwalu Transatlantyk w Łodzi, gdzie spotkała się ze studentami filmówki.

Francuski styl w wizerunku jest bardzo charakterystyczny. Naturalny, niewymuszony, z nutką nonszalancji. Szczególne znaczenie, oprócz ubrań, mają fryzura oraz makijaż. Włosy zazwyczaj nie są uładzone, można nawet powiedzieć, że robią wrażenie nieładu. Jednak, zapewniam Państwa, bałagan ten jest dokładnie przemyślany i kontrolowany. Makijaż - choć w ilości minimum - zawsze obecny. Nadający świeżości, podkreślający naturalne piękno. Dla Francuzek bardzo ważna jest też jakość, czy to kosmetyków, czy tkanin. Przywiązują uwagę do szczegółów.

Czy pani Irene jest przedstawicielką francuskiego stylu?

I tak, i nie.

Włosy i makijaż dokładnie według schematu opisanego powyżej, czyli pięknie :).

Niestety, nie jest już tak idealnie w kwestii ubrań. Niby wszystko poprawnie, ale…  brakuje mi w ocenianym zestawie ognia rozpalającego zazdrość. Bo tajemnicą nie jest, że kobiety na całym świecie zazdroszczą Francuzkom ich wrodzonej umiejętności łączenia elegancji, niewymuszonego szyku i wygody.

Wielki plus za bezbłędne rozmiary i długości. W tym zakresie zdarza mi się na łamach DZ dużo narzekać. Szczególnie jeśli chodzi o głębokość dekoltu oraz długość spódnicy. Tutaj zakryte i odkryte dokładnie tyle, ile być powinno.

Niekoniecznie podoba mi się zestaw kolorystyczny. Choć poszczególne odcienie na pewno należą do palety kolorów, w których nasza bohaterka dobrze wygląda, razem ze sobą - nie prezentują się najlepiej.

Poza tym, jakość. Bardzo tutaj jej brakuje i to razi.

Buty klimatem pasują do stroju i kolorem do nóg. Wciąż jednak dręczy mnie uczucie, że ten pensjonarski styl nie pasuje do pani Irene. Przepiękna kobieta, która nie wykorzystuje swojego potencjału. Za mało kobiecości w kobiecości, za grzecznie. Potrzebny jakiś pazur.

Moja ocena: 6 za urodę, ale ogólnie tylko 3 za to, że nie jest to wykorzystywane.

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.