Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krystyny Kaszuby [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krystyny Kaszuby [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Krystyny Kaszuby, założycielki „Twojego Stylu”.

Dzisiejszą moją bohaterką jest Krystyna Kaszuba, założycielka „Twojego Stylu”. Tak ubrana pojawiała się na gali „Dress for Success” w katowickim NOSPR-rze.

Dama w czerni. Stali Czytelnicy tej rubryki wiedzą, że nie jest to kolor, za którym jakoś szczególnie przepadam, wręcz przeciwnie. Są jednak osoby, które umieją go nosić i wtedy nie ganię, a nawet pochwalam. Tak właśnie jest w przypadku naszej bohaterki.

Pierwszą rzeczą, którą zauważamy w tej stylizacji jest płaszczyk. Często przeglądając szafy swoich klientek uświadamiam im, jak istotne są długości poszczególnych elementów garderoby. W naszej strefie klimatycznej okrycia wierzchnie często stanowią o efekcie pierwszego wrażenia, jakie robimy na innych. Każda z nas powinna mieć kilka płaszczyków i kurtek - o różnym przeznaczeniu i - uwaga - długościach. Płaszczyk noszony do sukienki czy spódnicy zawsze powinien ją zasłaniać. Moje słowa nabierają szczególnego znaczenia w przypadku pań niskich i tych, którym zależy na efekcie wysmuklenia sylwetki. Jeśli kolory płaszcza i tego, co pod nim są rożne, a płaszcz jest krótszy - wtedy tworzymy dodatkowy poziomy pas kolorystyczny, który dzieli sylwetkę i działa „skracająco". Inaczej ma się sprawa w przypadku okryć noszonych do spodni. Tutaj wszystkie długości dozwolone - wiele zależy od typu sylwetki i w jaki sposób chcemy wyeksponować, czy też poprawić optycznie swoje proporcje.

A propos długości. Dodatkowa moja uwaga - zawsze, absolutnie ZAWSZE - odkrywanie nadgarstków nadaje sylwetce lekkości i odejmuje objętości.

Spod płaszcza pani Krystyny nie możemy dostrzec fasonu sukienki. Jedyne co warto podkreślić to fakt, że zastosowany dekolt wysmukla i wydłuża szyję, a długość sukienki zasłania i odsłania dokładnie tyle, ile powinna.

Świetne dodatki. Wszystkie zachowane w srebrzysto-platynowej tonacji. Dobrze, że duże i z charakterem, bo drobne dodatki umknęłyby naszej uwadze. Jedyne, co bym poprawiła to przełożenie bransoletki z prawej na lewą rękę - choćby ze względu na to, co wyżej napisałam o odsłanianiu nadgarstków.

Przepiękna pleciona kopertówka. Kolor nie zgadza się z kolorem butów, i bardzo dobrze! Wciąż pokutuje twierdzenie, że te dwa elementy powinny być z tego samego materiału, tej samej skóry. Nic bardziej mylnego! Wykażmy się fantazją. Jeśli jednak ktoś nie czuje się pewnie w takim eksperymentowaniu, proponuję zacząć od tego, że buty i torebka są w tym samym kolorze, ale ze skóry o innej fakturze.

Świetna fryzura, okulary, nawet kolor pomadki. Wszystko razem bardzo spójne. Z klasą.

Moja ocena: 6

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.