Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krzysztofa Hołowczyca [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. FOT. Maciej Gapiński
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krzysztofa Hołowczyca [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego

Oto Krzysztof Hołowczyc, który tak ubrany pojawiał się na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki na terenach KSSE w Dąbrowie Górniczej.

Pan Krzysztof jest mężczyzną świadomym swojego typu kolorystycznego. Niebiesko-szare kolory doskonale komponują się z jego twarzą, kolorem cery, włosów i oczu. Śnieżnobiała koszula ładnie rozświetliła oblicze. Takiego efektu z pewnością nie dałyby biele złamane, idące w kierunku cieplejszych odcieni. Natomiast rude buty i pasek ładnie kontrastują z całością i nawet jeśli nie są zgodne z typem kolorystycznym naszego bohatera, służą tej konkretnej stylizacji. Poza tym, są tak daleko od twarzy, że nie ma to wpływu na cerę. Dlatego właśnie nie jestem taka kategoryczna, jeśli chodzi o dopasowywanie kolorów do osoby - nie zawsze trzeba kierować się tylko typem kolorystycznym, warto łamać zasady, ważne jednak, by robić to świadomie i umiejętnie.

W przypadku osób wysokich, a taką na pewno jest Pan Krzysztof, dzielenie sylwetki - czy to poszczególnymi elementami garderoby, czy też kolorami - pomaga poprawić proporcje. Rożne odcienie marynarki i spodni to bardzo dobry zabieg, a do tego wcześniej wspomniane mocno kontrastowe buty i pasek dodatkowo wprowadzają „poziome linie”, które odwracają uwagę innych od nadmiernie wysokiego wzrostu.

Inne zabiegi optycznie „skracające” męskie sylwetki:
- jednorzędowe marynarki na trzy guzki,
- dwurzędowe marynarki,
- mucha,
- krawat w odważne wzory,
- rozpięty kołnierzyk,
- rzeczy w poziome paski.

Bardzo wysocy panowie powinni unikać:
- zbyt obcisłych i opiętych fasonów ubrań,
- mocnych i krzykliwych kolorów,
- rzeczy z deseniem w pionowe paski,
- wypełniaczy na ramionach typu poduszki w marynarkach, pagony itp.

Pan Krzysztof robi dobre wrażenie. Może brakuje w tym wszystkim jakiegoś szczególnego polotu, ale przecież nie zawsze we wszystkim musimy wykazywać się wielką wyobraźnią. Jest poprawnie, jest dobrze. Szkoda, że nie widać mankietów koszuli spod rękawów marynarki.

Moja ocena: 4+

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.