Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krzysztofa Mejera [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Katarzyna Pachelska
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Krzysztofa Mejera [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Krzysztofa Mejera, doradcy pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic.

Drogie Panie, a nawet bardziej - ze względu na naszego bohatera - Panowie… lubicie desenie w kratę? O nich dziś, w kontekście ocenianej przede mnie stylizacji, będzie słów kilka. Bo warto z korzystać z krat, byle umiejętnie.

Pretekstem do naszych wizerunkowych rozważań będzie strój, który Krzysztof Mejer - doradca prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic - zaprezentował na sobie podczas konferencji „Edukacja zawodowa kluczem do przyszłości zawodu”.

Przede wszystkim wielka pochwała za dobór kolorów. Chłodna tonacja oraz niekonwencjonalne połączenie zieleni z niebieskościami. Strzał w dziesiątkę pod każdym względem. Samych kolorów, jak i dopasowania ich do pana Krzysztofa.

Konferencja nie była żadnym oficjalnym, służbowym spotkaniem, więc obowiązujący na niej kod ubioru nie wymagał najwyższej elegancji. Postawienie na sportową jej wersję uznaję za słuszną.

Formalności ocenianej stylizacji ujmują następujące elementy:
- mocno kontrastowa krata marynarki,
- koszula noszona z rozpiętym kołnierzykiem i, w związku z tym, bez krawatu,
- rozpięta marynarka,
- jeansy,
- sportowy, bo szeroki i z dużą klamrą pasek,
- karmelowy kolor brogsów, czyli butów o ażurowych zdobieniach.

Jest naprawdę dobrze. Pan Krzysztof wie, co mu pasuje i jak podkreślić świetne proporcje swojej sylwetki. Wielkie brawa, bo na naszym śląskim podwórku, które tak często jest mi dane oceniać, rzadko mogę wyrazić tyle pochlebnych słów.

Nie obędzie się jednak bez uwag. Marynarka wydaje się być odrobinę za krótka, podobnie jak rękawy. Dobrze, że wyglądają spod niej mankiety koszuli, to jedyne prawidłowe rozwiązanie dla mężczyzn. Jednak w przypadku koszuli z rękami zapinanymi na guziki nie powinno być ich widać więcej niż 1,5-2vcm. Myślę też, a nawet wiem, że elegancki mężczyzna powinien nosić jeansy ciemniejsze, bez tak wyraźnych przetarć.

W kwestii krat. Odważne, owszem, ale tak samo bardzo ciekawe, intrygujące. Warto zapamiętać, że duże wzory powiększają, a małe wyszczuplają. Im bardziej kontrastowa krata, tym większy efekt poszerzająco-wyszczuplający (w zależności od wielkości).

Podstawowe zasady łączenia deseni:
- im grubsza i odważniejsza krata na marynarce, tym prostsza (najlepiej gładka) koszula,
- jeśli chcesz połączyć koszulę w kratę z marynarką w prążki to pamiętaj, aby zagęszczenie kraty odpowiadało zagęszczeniu prążków,
- marynarki w kratę bardzo dobrze prezentują się z krawatami z dzianiny, tzw. knitami.

Zakłada się, że w męskiej stylizacji buty i pasek powinny być w tym samym kolorze. U pana Krzysztofa i to się zgadza. Może odcień nie ten sam, ale akurat w przypadku sportowej elegancji uznaję to za atut i wyraz pewnej fantazji.

Moja ocena: 5 (w obliczu całości stylizacji, zapominam o wspomnianych przeze mnie wcześniej mankamentach zestawu).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.